6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою. Цей день в історії

Цього дня православні за юліанським календарем вшановують пам’ять преподобного Тимофія, який жив у VIII столітті

6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою. Цей день в історії
Всесвітній день боротьби з глаукомою

6 березня 2023 року - понеділок. Цього дня у світі відзначаються День боротьби зі світовим безробіттям, Європейський день праведників світу, Всесвітній день боротьби з глаукомою. Сьогодні - 65-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 300 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 21 лютого Юліанського календаря. В Україні триває 376 доба повномасштабного російського вторгнення. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

У США сьогодні - День печива "Oreo", День генеалогії, День сукні, День чізкейку з білим шоколадом, День заморожених харчових продуктів, у Монголії - День друку, в Гані - День незалежності, в Гуамі - День Магеллана, на острові Норфолк - День заснування.

Всесвітній день тенісу

6 березня - Всесвітній день тенісу
Всесвітній день тенісу

Щороку в перший понеділок березня відзначається Всесвітній день тенісу. День був вперше встановлений у 2013 році і визнаний Міжнародною федерацією тенісу (ITF). Свято покликане популяризувати теніс, заохочувати людей долучатися до гри, а також відзначати такі цінності цього виду спорту, як спортивна майстерність, дисципліна та щоденна робота, орієнтована на результат. Цей день відзначається по всьому світу такими заходами, як тенісні турніри та виставки для людей різного віку та рівня підготовки.

Європейський день праведників

6 березня - Європейський день праведників
Європейський день праведників

Крім того, щорічно 6 березня відзначається Європейський день праведників, щоб вшанувати тих людей, які продемонстрували виняткову мужність і відданість у захисті прав людини та сприянні свободі та справедливості.

Ця подія була заснована Європейським парламентом у 2012 році, щоб вшанувати героїзм людей, які ризикували своїм життям, щоб врятувати інших під час деяких із найтемніших періодів історії людства, включаючи Голокост, геноцид та етнічні чистки. Візначення цього дня має надихати майбутні покоління протистояти несправедливості та гнобленню та пропагувати такі цінності, як толерантність, солідарність і людська гідність.

1902 року у Мадриді засновано спортивний клуб "Madrid Football Club". Сьогодні він відомий як "Реал Мадрид"

6 березня - День заснування Реал Мадрид
День заснування Реал Мадрид

"Реал Мадрид" (ісп. Real Madrid Club de Fútbol) — іспанський футбольний клуб із Мадрида, заснований 6 березня 1902 року. Один із найвідоміших і найсильніших клубів Іспанії та світу. Найкращий футбольний клуб XX століття за версією ФІФА.

1 червня 2009 року Флорентіно Перес знову став президентом "Реала", причому без голосування, оскільки всі конкуренти зняли свої кандидатури. Після свого повернення Перес почав відтворювати абсолютно новий «галактікос». Для початку в команді відбулися зміни в керівництві: радником президента став колишній гравець «Реала» Зінедін Зідан. 9 червня після тривалих перемовин в «Реал» перейшов півзахисник італійського «Мілана» і збірної Бразилії Кака за 68 млн євро. Він підписав шестирічний контракт з клубом і став першим зоряним новачком після повернення Переса.

Потім був підписаний контракт з найкращим гравцем світу 2008 року Кріштіану Роналду, який давно мріяв одягти майку «вершкових». За португальця «Реал» виклав 80 мільйонів фунтів стерлінгів (93,4 мільйона євро). 25 червня «Реал» підписав 23-річного Рауля Альбіоля з «Валенсії», сума трансферу Альбіоля склала 15 мільйонів євро. 1 липня 2009 року «Ліон» офіційно підтвердив перехід Каріма Бензема в «Реал». Сума трансферу склала 35 мільйонів євро. У стан «Реала» повернулися хавбек Естебан Гранеро і правий захисник Альваро Арбелоа з «Ліверпуля». Сума трансферу Арбелоа склала 4 млн євро, контракт підписаний на 5 років. Пару Арбелоа склав Хабі Алонсо, також перейшов з «Ліверпуля» 5 серпня. Алонсо був оцінений в 30 млн фунтів стерлінгів.

Чим ще відзначився цей день в історії

1665 — у Лондоні вийшов перший у світі журнал ("Філософські праці Королівського товариства").
1853 — у Венеції пройшла прем'єра опери Джузеппе Верді "Травіата".
1899 — німецька компанія Bayer отримала патент на торговельну марку "аспірин".
1913 — вперше в пресі згадане слово "джаз".
1918 — Українська Центральна Рада проголосила адміністративну реформу УНР, поділивши її на 32 землі.
1939 — на честь 125-ї річниці від дня народження Кобзаря у Києві відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку.
1970 — в Англії вийшов сингл The Beatles "Let It Be".
1991 — засновано Національний олімпійський комітет України.
2003 — Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Державний гімн України".
2002 — Енія одержала нагороду World Music Awards як найуспішніша виконавиця у світі.

В цей день народився Габріель Гарсіа Маркес

Габріель Гарсіа Маркес - колумбійський письменник
Габріель Гарсіа Маркес

Габрієль Хосе де ла Конкордія Гарсія Маркес - колумбійський письменник-прозаїк, журналіст, видавець і політичний діяч; лауреат Нойштадтської літературної премії 1972 року, Нобелівської премії з літератури 1982 року. Представник літературного напрямку «магічного реалізму». Його ім'я стоїть поряд з іменами Хорхе Луїса Борхеса, Маріо Варгаса Льйоси, Хуліо Кортасара як одного з найвизначніших письменників Латинської Америки ХХ століття.

Хто ще народився 6 березня

1923 — Вес Монтґомері, американський джазовий гітарист.
1926 — Анджей Вайда, польський кінорежисер і кіносценарист (єдиний польський режисер — володар Оскара).
1931 — Олександр Білаш, український композитор, автор класичної та популярної музики (славу йому принесла мелодія до вірша "Два кольори" Д.Павличка).
1946 — Володимир Талашко, український актор та режисер.
1946 — Девід Ґілмор, британський гітарист, вокаліст, учасник рок-гурту Pink Floyd.
1953 — Ян К'єрстад — норвезький письменник.
1954 — Гаральд Шумахер — німецький футболіст.
1972 — Шакіл О'Ніл, американський баскетболіст, багаторазовий чемпіон НБА.
1984 — Соколова Яніна Михайлівна, актриса, журналістка, телеведуча, громадська діячка.

Нагадаємо, на залізничних вокзалах Дніпра, Харкова, Сум, Одеси та Чернігова відкрилася виставка “Вишиті болем” про сексуальне насильство воєнного часу. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, переклали на нетравматичну й доступну всім мову орнаменту та вишили на рушниках.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube