«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Кожна історія вишита на рушнику
На залізничних вокзалах Дніпра, Харкова, Сум, Одеси та Чернігова відкрилася виставка “Вишиті болем” про сексуальне насильство воєнного часу. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, переклали на нетравматичну й доступну всім мову орнаменту та вишили на рушниках.
Кожна історія, вишита на рушнику – вигадана, але опирається на досвід реальних людей, які зазнали сексуального насильства від російських військових і зараз перебувають на шляху відновлення після нього. Таких історій в сучасній Україні - сотні. Про них мало говорять, ця тема залишається табуйованою в суспільстві. Проте людям, що пережили сексуальне насильство, особливо в умовах війни, потрібна увага, дбайливе ставлення та допомога. Її можна отримати через інформаційну платформу «Далі Є», яка містить всю інформацію про медичну, психологічну та юридичну допомогу тим, хто зіткнувся із сексуальним насильством.
Виставка триватиме до 15 березня. Повністю історії війни можна прочитати на сайті проекту.
Мистецький проєкт «Вишиті болем» створено у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується Урядом Великої Британії та впроваджується організацією Пакт й консалтинговою агенцією One Health.
Раніше Інформатор повідомляв, що виставка “Вишиті болем” проходила на станції метрополітену Києва “Золоті ворота”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.