Угорський уряд виступає проти подальшої євроінтеграції Києва та блокує ключову допомогу, підтримуючи наративи, що збігаються з позицією Кремля
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна не повинна ставати повноправним членом Європейського Союзу, оскільки це, на його думку, може втягнути Європу у війну. Замість цього Будапешт пропонує Києву "гнучке партнерство", засноване на спільних інтересах, без незворотної інтеграції. Про це угорський лідер розповів у свіжому інтерв’ю, уривок з якого оприлюднив у соцмережі X.
Орбан висловив переконання, що Україні краще діяти як буферна зона між ЄС та Росією, ніж намагатися увійти до європейської спільноти.
"Членство України в ЄС втягне саму Європу у війну. Ми не хочемо, щоб наші родини опинилися під загрозою", - зазначив він.
Орбан також згадав історичний досвід Угорщини в часи Холодної війни, коли вона сама була буферною країною між Сходом і Заходом. За його словами, Будапешт не бажає повертатися до такої ролі, на відміну від України, яка, на його думку, нині опинилася саме в такій геополітичній позиції.
"Географії не змінити. Україна - країна на кордоні з Росією. Це не завжди зручно чи приємно, але це реальність", - сказав Орбан.
Раніше він уже висловлював сумніви щодо підтримки членства України в ЄС. На початку липня Орбан заявив, що якби в країнах Євросоюзу відбулися референдуми, більшість виборців виступили б проти української євроінтеграції. На відміну від позиції Будапешта, 26 з 27 держав ЄС нещодавно підтримали відкриття нового етапу переговорів із Києвом. Вони погодилися, що Україна готова перейти до наступного кластеру у рамках вступного процесу.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у коментарі CNN майже так само висловився, як Орбан. Він заявив, що членство України лише ослабить Євросоюз. Він також заявив, що "країна у стані війни не може зробити ЄС сильнішим", а українська інтеграція - це пряма загроза мирній Європі.
Він заявив, що не бажає, аби гроші угорських платників податків ішли на допомогу Києву, попри те, що сама Угорщина традиційно отримує значні дотації з європейського бюджету.