Зеленський відповів на петицію щодо зарплат у судах

Читать на русском

Секретарі судових засідань та помічники суддів отримують щомісяця від 5200 до 6300 гривень зарплатні

Читать на русском
зарплата
Щоб було кому працювати у судах, створили петицію

Секретарі судових засідань та помічники суддів отримують щомісяця від 5200 до 6300 гривень зарплатні

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо масового звільнення працівників суду через низьку зарплатню. Середня заробітна плата працівників апарату місцевого суду по Україні – 7 тис. 586,66 грн. З відрахуванням податків виходить 6 тис. 107 грн.

Про це йдеться у відповіді президента на петицію

Зеленський відповів на петицію щодо зарплат у судах 1

«Оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі актів Кабінету Міністрів України в межах бюджетних асигнувань (частина перша статті 13 Закону України "Про оплату праці")», - відповів Зеленський.

Простими словами це означає, що скільки в бюджеті є коштів для оплати праці, на таку суму буде виплачена заробітна плата. Питанням її розміру займається уряд.

«За законами України "Про державну службу" (статті 50, 51) та "Про судоустрій і статус суддів" (стаття 150) питання оплати праці державних службовців, у тому числі державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя, віднесені до компетенції Кабінету Міністрів України», - відповів президент.

Зеленський заявив, що він звернеться до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля «з проханням розглянути порушені в електронній петиції питання та поінформувати про результати».

На що скаржаться працівники судів

10 квітня 2023 року Яна Терещенко зареєструвала на сайті петицій до президента звернення. Вона розповіла про масовий відтік працівників, без яких суд не може нормально працювати. 

«Середня заробітна плата працівників апарату загального місцевого суду (категорія В) складає 7586,66 грн. (з відрахуванням податків отримують по факту 6107 грн.) При тому, що мінімальна заробітна плата, яку фактично отримують більшість працівників апаратів загальних місцевих судів складає 5 250 грн», - написала Яна Терещенко.

помічники суддів
Помічники суддів та секретарі отримують невелику зарплату. Фото з соцмереж


За її словами, багато хто з секретарів та помічників суддів має на утримання стареньких батьків, або самотужки виховує дітей. Тому прожити на таку зарплату неможливо.

«Для роботи на посаді секретаря судового засідання вимагається наявність вищої юридичної освіти, поширюється ряд обмежень та заборон передбачених законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», а також законодавством у сфері судочинства», - наголошує авторка петиції.

Тому такі кваліфіковані спеціалісти з гарною освітою знаходять більш оплачувану роботу. А це ставить під удар всю судову систему, тому що без фіксації засідань та складання процесуальних документів неможливе судочинство.

«Рівень оплати праці суддів та працівників суду на пряму впливає на гарантії незалежності суду та забезпечення принципу верховенства права», - йдеться у тексті петиції.

Водночас судді з більшими зарплатами потрапляють в скандали через рекордні хабарі. Нагадаємо, що 16 травня 2023 року стало відомо, що ексголову Верховного Суду Всеволода Князєва та адвоката піймали на хабарі у 2,7 мільйона доларів. Існує версія, що хабар могли передавати Князєву в обмін на рішення начебто на користь компанії зі сфери впливу Костянтина Жеваго.

На сьогодні суддя Князєв був найвищим за статусом високопосадовцем за всю історію України, якого заарештували на хабарі.

Раніше Інформатор писав, що екссуддя Чаус отримав 10 років вʼязниці за хабарництво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.