Для того, щоб отримати 5000 грн за програмою, треба звертатися в Пенсійний фонд чи оформити заявку через Дію
Зловмисники, маскуючись під державну допомогу «Пакунок школяра», розсилають підроблені посилання, які ведуть на фішингові сайти. Про це 15 липня повідомляють у поліції Івано-Франківської області.
Жертвою такої афери стала 40-річна мешканка Коломийщини, яка звернулась за допомогою до поліцейських після того, як з її рахунку зникли кошти. Жінка у мережі «Фейсбук» натрапила на посилання – яке виявилось шахрайською пасткою. Йдеться про отримання грошової виплати від держави – «Пакунок школяра» у розмірі 5 тисяч гривень. Для оформлення так званої послуги їй запропонували ввести дані банківської картки. Цього було достатньо, щоб шахраї отримали доступ до фінансових даних потерпілої. І уже за кілька хвилин, з рахунку жінки було списано 20 000 гривень. Слідчі поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поради від поліцейських як не потрапити у пастку аферистів:
Якщо ви все ж таки стали жертвою онлайн-шахрайства – не зволікайте: зберіть усі докази: скриншоти, дані банківських транзакцій, посилання та зверніться до поліції за номером 102.
В Україні запустили програму "Пакунок школяра", у рамках якої батьки школярів 1 класу зможуть отримати грошову допомогу у розмірі 5000 грн. Заявки можна буде подавати через "Дію" або ПФУ.
"Пакунок школяра" буде доступний після того, як батьки запишуть свою дитину до школи. Шкільна система передаватиме цю інформацію до Пенсійного фонду України.
"У "Дії" людям буде приходити push-повідомлення, що вони можуть отримати таку допомогу. Далі вони підтверджують заявкою через "Дію", що готові, і на їхню спеціальну віртуальну картку в "Дії" зараховують гроші". Усе дуже просто", - уточнила міністерка Оксана Жолнович.
Якщо у батьків немає "Дії", вони можуть прийти до Пенсійного фонду і підписати відповідну заяву на отримання допомоги в будь-якому сервісному центрі. Для цього їм необхідно буде вказати рахунок для зарахування коштів. Батьки не зможуть витратити гроші на ті товари, які не пов'язані з дітьми. Наприклад, алкоголь. При цьому покупки можна буде здійснювати як в онлайн, так і в офлайн магазинах.
"Є спеціальні магазини, там є спеціальні коди за такою класифікацією діяльності, і це можливо зробити в спеціальних дитячих магазинах, які мають відповідний код діяльності, і також у тих магазинах, які торгують і дорослими, і дитячими товарами, де є відділ дитячих товарів", - розповіла Жолнович.
Магазини своєю чергою також повинні будуть підтверджувати, на що було витрачено кошти.