Західні лідери підштовхують Київ до перемовин із москвою — Politico

Читать на русском

Європейські та американські дипломати не вірять у міцність договорів з путінською росією, проте вважають, що Україні буде значно важче отримувати підтримку після виборів 2024 року

Читать на русском
Путін та європейці
Дехто мріє повернутися до "бізнесу, як зазвичай"

Європейські та американські дипломати не вірять у міцність договорів з путінською росією, проте вважають, що Україні буде значно важче отримувати підтримку після виборів 2024 року

Частина західного політикуму намагається підштовхнути Київ до перемовин із москвою, погодившись на територіальні поступки. Дипломати вважають, що це дасть можливість заморозити війну та із часом повернутися до нормальних взаємин із кремлем. Водночас, як кажуть, не йдеться про полишення України напризволяще: мають передбачити гарантії безпеки та подальшу євроінтеграцію.

У ЄС та США концентруються на «керуванні ризиками», а не на допомозі в досягненні поставлених Україною цілей. На Заході багато хто вважає, що перемир’я потрібно укладати якомога швидше, повідомляє Politico з посиланням на власні джерела серед західних політиків та співробітників розвідок.

«Дипломати визнають, що раніше такі переговори зазнавали невдачі й можуть виграти путіну час для підготовки до наступного наступу. Проте альтернативу — збільшення фінансової та військової допомоги Заходу упродовж 2024 року, що дасть змогу Україні завдати рішучого удару російському загарбнику — у європейських посольствах сприймають ще більш скептично», — повідомляє видання.

Що непокоїть Захід

Постачання західного озброєння — систем РСЗО, ПВО, танків та далекобійних ракет — здебільшого відбувалося після того, як кремль чимось провокував світову спільноту. Союзники весь час проявляють занепокоєння через можливу ескалацію конфлікту та пряме зіткнення з рф. З вересня 2023 року Київ залишився без військової допомоги США, оскільки через внутрішньополітичну боротьбу республіканці блокують пакет допомоги союзникам, у тому числі й Україні.

Очікується, що під час виборів до Європарламенту потужну підтримку отримають правопопулістські сили, які прагнуть співпраці з кремлем. Водночас у Білому домі, ймовірно, до влади повернеться Дональд Трамп, тож подальша допомога США теж під питанням. Водночас на Мюнхенській безпековій конференції європейські політики здебільшого погодилися з думкою, що агресія рф становить загрозу для всієї Європи й вживають заходів для посилення своєї обороноздатності.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Кирило Буданов, керівник головного управління розвідки Міністерства оборони України, заявив, що Росії не вдасться повністю захопити Донецьку та Луганську області, оскільки в терористів просто немає достатньої сили, і навряд чи вони зможуть це здійснити. Усі подробиці цієї заяви ви дізнаєтесь у відео. Слідкуйте за оновленнями!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.