В російській тюрмі помер Олексій Навальний

Читать на русском

Він помер в виправній колонії

Читать на русском
Смерть Навального
Помер Олексій Навальний. Колаж: Інформатор

Він помер в виправній колонії

У пʼятницю, 16 лютого, у вʼязниці помер російський опозиціонер Олексій Навальний. Заявляється, що у нього відірвався тромб. Це сталося у виправній колонії "Полярний вовк" у російському селищі Харп.

Про це повідомила Федеральна служба виконання покарань росії. Це сталося у п'ятницю, 16 лютого.

Зазначається, що після денної прогулянки Навальний погано себе почував. Майже одразу після цього він втратив свідомість. Тоді ж до нього прибули медики та викликали карету швидкої допомоги.

Самопочуття у нього погіршилося близько 13-ї години. Смерть настала о 14:17 за московським часом.

Опозиціонера намагалися реанімувати, проте марно. Лікарі лише констатували його смерть.

Російські ЗМІ зазначають, що у Навального відірвався тромб. Російська влада пише, що причини його смерті наразі встановлюються.

Адвокат померлого Леонід Соловйов відмовився коментувати те, що сталося, за рішенням родини опозиціонера.  Він лише зазначив, що два дні тому відвідував його і "все було нормально". 

Наразі у колонію "Полярний вовк" відправили комісію. Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що володимиру путіну вже доповіли про смерть Навального.

Що відомо про Олексія Навального

Олексій Навальний був політиком, російським опозиціонером, блогером та юристом. З 2004-го року він почав свою активну діяльність, коли заснував “Комітет захисту москвичів”, який боровся зі згубною для міста точковою забудовою. З 2008-го він працював юристом та брав участь у процесах проти великих російських корпорацій.

У 2007-му році стартувала його політична кар’єра, коли він отримав посаду у Демократичній партії “Яблуко”. Він також брав участь у неонацистських “Російському марші” та “Марші мільйонів”.

Пізніше він став обличчям боротьби з корупцією в росії. У 2011-му створив "Фонд боротьби з корупцією", який у різний час випускав розслідування про топ-керівництво рф, зокрема, дачі путіна та Медведєва. У 2013-му балотувався у мери Москви, але посів друге місце на виборах. У 2017-му заявив, що хоче йти у президенти і навіть опублікував свою програму, але ЦВК відмовився реєструвати його кандидатуру.

У 2014 році великий резонанс викликала фраза Навального "Крим - не бутерброд з ковбасою, щоб його туди-сюди повертати". Він виступав за проведення ще одного референдуму на окупованому півострові, який має відбутися, на його думку, під повним міжнародним контролем. У разі свого приходу до влади він обіцяв виконати російську частину "Мінських угод" та вивести війська рф з Донбасу.

У 2020-му році стало відомо, що Навального отруїли отрутою "Новачок". Після одужання він повернувся в росію у 2021 році, а вже 2 лютого за справу "Ів Роше" Московський міський суд постановив відправити опозиціонера в колонію загального режиму строком на 3,5 роки. 

В ув'язненні він перебуває з початку 2021 року. У серпні 2023 року Мосміськсуд засудив політика до 19 років позбавлення волі в колонії особливого режиму у справі про "екстремізм". Вже 6 грудня 2023 року він зник з колонії у Володимирській області. Адвокати й родичі надіслали шість сотень різних запитів і перевірили всі виправні заклади, які тільки могли. Лише 11 грудня їм повідомили в суді, що Навального в області немає. Але куди його перевели - не сказали.

Пізніше виявилося, що опозиціонера таємно перевели до іншої виправної колонії із селище Мелехово Володимирської області. Тепер він відбуває покарання у ВК№3 для особливо небезпечних злочинців у Ямало-Ненецькому окрузі за полярним колом. 

Після початку повномасштабного вторгнення він називав російську війну проти України несправедливою, очікував неминучої поразки росії, пропонував визнати територію України в кордонах 1991 року і платити їй компенсацію за агресію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.