Конгресмени США склали альтернативний законопроект про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму понад 66 мільярдів доларів
Конгресмени Сполучених Штатів Америки представили альтернативний законопроект щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на рекордну суму понад 66 мільярдів доларів. Згідно з оголошенням офісу одного з ініціаторів, республіканця Брайана Фітцпатріка, цей документ передбачає також посилення заходів з охорони кордону. При цьому дія цього проекту поширюється лише на один рік.
Відомості про це з'явилися в соціальній мережі X (попередньо відома як Twitter - ред.) за джерелом видання Punchbowl. Важливо відзначити, що дія цього проекту обмежується лише одним роком і має декілька нюансів.
"Цей законопроект містить вимогу призупинення в'їзду до країни іноземців, яким в'їзд заборонений, для забезпечення оперативного контролю над кордонами США. Він також передбачає, що співробітники міграційної служби мають затримувати та негайно висилати іноземців, яким не дозволено в'їзд. І законопроект виділяє суму у 66,32 мільярда доларів лише на потреби оборони для України, Ізраїлю та Тайваню", - йдеться у повідомленні.
Раніше стало відомо, що спікер Палати представників Конгресу США, член республіканської партії, Майк Джонсон, відновив спроби перешкодити українському пакету допомоги. Він призвів до розпуску Палати представників до кінця лютого, ігноруючи необхідність проголосувати за ухвалений Сенатом законопроект. При цьому він має намір винести на голосування законопроект про окрему допомогу Ізраїлю у розмірі понад 17 млрд доларів, а підтримка України у протистоянні російській агресії не розглядатиметься. Речниця Білого дому проти такого кроку й назвала його "цинічним політичним маневром" республіканців.
Від початку повномасштабної війни (24 лютого 2022 року), за інформацією The Washington Post, уряд Сполучених Штатів Америки вже надав Україні значну підтримку у вигляді військових, фінансових та гуманітарних ресурсів на загальну суму понад 66,2 мільярда доларів. З цієї суми понад 43 мільярди припадають на військову допомогу. Це рекордна сума, яку США надали будь-якій країні в історії.
У контексті загального оборонного бюджету Пентагону, що на 2023 рік складав 1,77 трильйона доларів, ці кошти здаються невеликими. Але вони є важливим кроком у підтримці з боку такого союзника як США. Допомога включала в себе різноманітність ресурсів, таких як зброя, навчання, медичні засоби, генератори та системи відновлення електрики. Експерти вважають цю ініціативу значним вкладом в союзника, який не мав собі рівних принаймні з часів Другої світової війни.
Проте, з урахуванням тривалості війни, підтримка з боку американського народу відносно фінансування України неоднакова. Згідно з опитуванням Pew Research Center у червні 2023 року, 44% республіканців вважають, що Сполучені Штати надають занадто велику допомогу Україні.
У Міністерстві фінансів нашої країни також відзначили, що не бездіяли та не чекали, поки обстановка вирішиться сама собою щодо затримки фінансової допомоги від партнерів. Відтак, розповіли про план "Б", який передбачає зокрема ріст податків серед населення. Але також уряд активно працює над тим, щоб залучити додаткові кошти до бюджету у випадку затримки фінансування від союзників.
Нагадаємо, в Україні тим часом майстерність фальшивомонетників зросла в рази - підробити можуть будь-яку купюру, ще й так, що її приймають термінали поповнення. Як виявити фальшивку, розповідає фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.