Менша безпека в Європі означає меншу безпеку для США, - німецький міністр Пісторіус

Берлін переконаний, що воєнна поразка України не лише створить загрози для країн ЄС, але й спричинить кризові явища в економіці по обидва боки Атлантики

Допомога Києву
Затримка американської допомоги Києву матиме наслідки

На Мюнхенській безпековій конференції в суботу, 17 лютого, очільник Міноборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що затримка з виділенням американської допомоги не лише провокує нестабільність і послаблює Європу, але й загрожує економіці Сполучених Штатів. Під ударом опиняються торгові партнери та оборонні підрядники США. Ризики потенційної російської агресії відлякують інвесторів та руйнують економічні зв’язки.

Міністр вважає, що трансатлантичний простір занадто інтегрований, аби можна було безкарно повернутися до політики ізоляціонізму, пише Bloomberg. Він закликає американських законодавців якомога швидше ухвалити пакет допомоги союзникам.

«Географічно Європа знаходиться далеко від Айови або Вісконсину, але все ж вона дуже близька з погляду політики безпеки. Менша безпека в Європі означає меншу безпеку для США. Ми не повинні сприймати свободу як належне. Ми повинні її захищати. Ми повинні боротися за неї, якщо це необхідно», — пояснив Пісторіус.

Видання зазначає, що Берлін нарощує витрати на війско і третина інвестицій зі спеціального фонду в розмірі 100 мільярдів євро спрямовується в американську оборонну промисловість. Зокрема уряд Олафа Шольца виділив 10 мільярдів євро на 35 винищувачів F-35A Lightning виробництва компанії Lockheed Martin Corp, а ще за 8 мільярдів планує придбати 60 гелікоптерів Chinook у Boeing Co.

«Одним із багатьох інших аспектів нашої трансатлантичної співпраці є те, що ми підписали сотні контрактів на мільярди доларів, і ми збираємося підготувати нові контракти. Очевидно, що альянс заради безпеки приносить багато переваг — для обох сторін», — додав він.

 

 

Допомога Німеччини

Криза з американською допомогою спонукала Німеччину зайняти більш активну позицію. Тепер вона є найбільшим постачальником озброєнь для України. У п’ятницю, 16 лютого, канцлер Олаф Шольц анонсував новий пакет допомоги розміром 1,1 мільярда євро. А оборонна компанія Rheinmetall оголосила про плани будівництва в Україні заводу із виробництва боєприпасів. Борис Пісторіус всерйоз розглядає можливість війни між росією та НАТО впродовж найближчих п’яти-восьми років.

Нагадаємо також: в останній час отримано різні сигнали, включаючи заяву Столтенберга про гарантії НАТО щодо утримання конфлікту в межах України. Західні медіа також активно обговорюють можливість агресії Росії проти країн-членів НАТО, зокрема Балтії. Чи реальний шантаж Кремля війною з НАТО? Дізнайтеся більше у нашому відео у інтерв'ю з українським політологом Андрієм Золотарьовим.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube