Наразі офіційної позиції від влади щодо заборони ТікТок немає, однак, ймовірно, такий крок може обговорюватися в ОП
На сайті Кабінету міністрів з'явилася петиція з вимогою заблокувати популярну соцмережу TikTok. Автор звернення каже, що на платформі поширюється російська пропаганда та ІПСО. Офіційної позиції влади з цього приводу немає, але Telegram-канали, які вважаються близькими до ОП, натякають на те, що заборона ТікТок в Офісі президента обговорюється.
Петиція вже набрала майже половину підписів, необхідних для розгляду. При цьому до завершення збору підписів залишилося 88 днів.
Відповідне звернення на сайті Кабміну опубліковане 10 червня. За два дні петиція набрала вже майже 10 тисяч голосів - з 25 тисяч, які необхідні для розгляду. Авторка петиції - Оксана Андрусяк. Якоїсь відкритої інформації про неї в мережі знайти не вдалося.
У тексті-поясненні йдеться про те, що "ТікТок" має величезну популярність в Україні. Причому як серед пересічних громадян, так і серед політиків, держслужбовців, військових тощо. Однак платформа належить компанії з Китаю, і вона збирає дані про користувачів. В свою чергу, КНР відкрито співпрацює з РФ.
"Таким чином, ця інформація може використовуватись в розвідувальних та/чи шпигунських цілях, що несе загрозу національній безпеці України та оборонним можливостям нашої держави", - вважає авторка.
Далі Андрусяк пише, що Китай може впливати на соцмережу, а ЦПД при РНБО вже неодноразово викривало цілі пропагандистські мережі на цій платформі. Наразі "ТікТок" активно використовується у пропаганді та поширенні ІПСО. До того ж є прецедент в США, нагадує жінка: там теж вважають TikTok ненадійним та блокують.
"Блокування TikTok та діяльність в кіберпросторі є важливою роботою в здатності стримувати російську агресію та підтримувати безпеку нашої держави", - резюмує Андрусяк, закликаючи заблокувати платформу та заборонити її користування військовим, держслужбовцям тощо.
Зазначимо, що офіційно про блокування "ТікТоку" в Україні зараз не йдеться. Втім, відомо, що держава має намір контролювати месенджери, соціальні платформи тощо. Готується відповідний законопроєкт, який торкнеться в тому числі й TikTok.
Однак є певні опосередковані свідчення, що популярну соцмережу таки можуть заборонити. Про це, зокрема, пишуть Telegram-канали, які, як вважається, афільовані з Офісом президента (До прикладу, "Карточный Офис").
Також, як вже зазначалося вище, наразі "ТікТок" планують блокувати в країні-головному партнері України - Сполучених Штатах Америки. Президент Володимир Зеленський нещодавно зустрічався на полях одного з міжнародних заходів зі своїм американським колегою Джо Байденом. Останній вже підписав закон про блокування платформи.
Спираючись на це, можна зробити припущення, що Україна може спробувати піти у фарватері американської внутрішньої політики та також заборонити платформу. Втім, офіційної позиції з боку влади "за" заборону немає, тож поки що все це лише припущення. Хоча очевидно, що на "ТікТок" в ОП та особливо в РНБО дивляться з підозрою, і подекуди аргументованою: там і справді немало пропаганди та ІПСО, а також молодіжних трендів на кшталт "ухилянточок", за якими влада також вбачає вплив Москви.
Раніше "Інформатор" писав, що "ТікТок" провалив тест на здатність виявляти дезінформацію на виборах у Європарламент. Водночас раніше Центр протидії інформації при РНБО заявляв, що блокуватиме "сумнівні" акаунти в TikTok.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.