З'явилася петиція про заборону TikTok в Україні: чи можливе блокування соцмережі

Наразі офіційної позиції від влади щодо заборони ТікТок немає, однак, ймовірно, такий крок може обговорюватися в ОП

Заборона ТікТок в Україні
На сайті Кабміну з'явилася петиція з вимогою заблокувати популярну соцмережу

На сайті Кабінету міністрів з'явилася петиція з вимогою заблокувати популярну соцмережу TikTok. Автор звернення каже, що на платформі поширюється російська пропаганда та ІПСО. Офіційної позиції влади з цього приводу немає, але Telegram-канали, які вважаються близькими до ОП, натякають на те, що заборона ТікТок в Офісі президента обговорюється. 

Петиція вже набрала майже половину підписів, необхідних для розгляду. При цьому до завершення збору підписів залишилося 88 днів. 

"Розповсюдження ворожої пропаганди": в чому звинувачують TikTok

Відповідне звернення на сайті Кабміну опубліковане 10 червня. За два дні петиція набрала вже майже 10 тисяч голосів - з 25 тисяч, які необхідні для розгляду.  Авторка петиції - Оксана Андрусяк. Якоїсь відкритої інформації про неї в мережі знайти не вдалося. 

З'явилася петиція про заборону TikTok в Україні: чи можливе блокування соцмережі 1

У тексті-поясненні йдеться про те, що "ТікТок" має величезну популярність в Україні. Причому як серед пересічних громадян, так і серед політиків, держслужбовців, військових тощо. Однак платформа належить компанії з Китаю, і вона збирає дані про користувачів. В свою чергу, КНР відкрито співпрацює з РФ.

"Таким чином, ця інформація може використовуватись в розвідувальних та/чи шпигунських цілях, що несе загрозу національній безпеці України та оборонним можливостям нашої держави", - вважає авторка. 

Далі Андрусяк пише, що Китай може впливати на соцмережу, а ЦПД при РНБО вже неодноразово викривало цілі пропагандистські мережі на цій платформі. Наразі "ТікТок" активно використовується у пропаганді та поширенні ІПСО. До того ж є прецедент в США, нагадує жінка: там теж вважають TikTok ненадійним та блокують

"Блокування TikTok та діяльність в кіберпросторі є важливою роботою в здатності стримувати російську агресію та підтримувати безпеку нашої держави", - резюмує Андрусяк, закликаючи заблокувати платформу та заборонити її користування військовим, держслужбовцям тощо. 

Забороняти чи ні? Позиція України 

Зазначимо, що офіційно про блокування "ТікТоку" в Україні зараз не йдеться. Втім, відомо, що держава має намір контролювати месенджери, соціальні платформи тощо. Готується відповідний законопроєкт, який торкнеться в тому числі й TikTok. 

Однак є певні опосередковані свідчення, що популярну соцмережу таки можуть заборонити. Про це, зокрема, пишуть Telegram-канали, які, як вважається, афільовані з Офісом президента (До прикладу, "Карточный Офис"). 

Також, як вже зазначалося вище, наразі "ТікТок" планують блокувати в країні-головному партнері України - Сполучених Штатах Америки. Президент Володимир Зеленський нещодавно зустрічався на полях одного з міжнародних заходів зі своїм американським колегою Джо Байденом. Останній вже підписав закон про блокування платформи

Спираючись на це, можна зробити припущення, що Україна може спробувати піти у фарватері американської внутрішньої політики та також заборонити платформу. Втім, офіційної позиції з боку влади "за" заборону немає, тож поки що все це лише припущення. Хоча очевидно, що на "ТікТок" в ОП та особливо в РНБО дивляться з підозрою, і подекуди аргументованою: там і справді немало пропаганди та ІПСО, а також молодіжних трендів на кшталт "ухилянточок", за якими влада також вбачає вплив Москви. 

Раніше "Інформатор" писав, що "ТікТок" провалив тест на здатність виявляти дезінформацію на виборах у Європарламент. Водночас раніше Центр протидії інформації при РНБО заявляв, що блокуватиме "сумнівні" акаунти в TikTok

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube