Мережа пропустила у публікацію 16 рекламних оголошень з політичною дезінформацією
Соціальна мережа TikTok напередодні європейських виборів схвалила публікацію рекламних матеріалів, які містили політичну дезінформацію. У стрічку потрапило 16 таких оголошень. Таким чином вона провалила тест, що проводили дослідники з Міжнародної організації Global Witness.
Про це свідчить опублікований організацією звіт. Зазначається, що результат, який показала ця платформа став найгіршим серед популярних соцмереж. Якщо TikTok опублікував всі 16 оголошень, то YouTube – тільки 14, а мережа X (раніше Twitter) взагалі відфільтрувала усі й заблокував фейкові акаунти групи.
У Global Witness заявили, що оголошення, які вони створили, були орієнтовані на ірландську аудиторію. Вони містили заклики до голосування через інтернет/ SMS, неправдиву інформацію про вік, з якого можна голосувати, і заклики до насильства проти виборців-іммігрантів.
Пропустивши у публікацію ці матеріали, популярний серед молоді TikTok поставив під сумнів здатність виявляти неправдиву інформацію. Про що було попереджено його власників. Відповідь дослідники отримали доволі швидко. У ній говорилося, що система платформи правильно ідентифікували порушення, але реклама була схвалена та опублікована через "людську помилку" модератора. Але цього більше не станеться, бо запроваджені нові процеси, які виключають такі помилки.
Це не перший скандал у який втрапив TikTok. Минулого року мережу оштрафували на 345 млн євро за порушення законів конфіденційності при обробці даних дітей у ЄС. Ще у мережі неодноразова спливала інформація, що TikTok може передавати дані американських та європейських користувачів Китаю.
Саме тому президент США Байден підписав закон про заборону мережі у країні. Ще він передбачає продаж мережі США. У відповідь компанія ByteDance, яка є власником TikTok, подала позов до федерального суду з вимогою заблокувати цей закон. Зазначається, що компанія готова закрити популярну мережу, щоб вона не потрапила до рук американців.
В Уряді Україні також говорять про блокування популярної соцмережі. Нова хвиля розмов здійнялася саме після того, як у Конгресі США схвалила відповідний закон про заборони цієї соцмережі. Як не дивно, в мережі вже поширилося багато фейків на цю тему.
Насправді конкретних дій щодо заборони TikTok в Україні наразі немає - ця тема розвивається поки на рівні розмов. Водночас Центр протидії інформації (ЦПД) при Раді безпеки та оборони (РНБО) заявив, що блокуватиме "сумнівні" акаунти в TikTok.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.