В Україні готують законопроєкт про роботу Telegram, TikTok та YouTube: в РНБО розкрили деталі

Читать на русском

Документ розробляють з кінця березня

Читать на русском
Закон про роботу Telegram
В Україні готують законопроєкт про Telegram, TikTok та YouTube. Колаж: Інформатор

Документ розробляють з кінця березня

В Україні готують законопроєкт “про регулювання дезінформації та пропаганди в медіа та соцмережах”. Зокрема, він має контролювати роботу Telegram, TikTok та YouTube. Над розробкою документу працюють з кінця марта.

Про це повідомив глава Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко в інтерв’ю Forbes. Проєкт закону розробляють спільно РНБО, СБУ і Верховна Рада.

Зазначається, що на підставі майбутнього закону влада зможе вимагати від соціальних мереж та платформ блокувати той чи інший канал. Станом на 19 квітня в Україні вже заблоковано 200 YouTube-каналів та 24 акаунти у TikTok.

“Для YouTube чи TikTok це буде аргументом, чому в Україні потрібно заблокувати такі ресурси, як уже заблокований канал Діани Панченко”, – зазначив Коваленко.

За його словами, планується ухвалення європейського Digital Service Act. Він передбачає низку вимог до соцмереж. Зокрема, щодо модерації контенту, прозорості, представництва тощо.

Регулювання Telegram в Україні

Останнім часом влада в Україні роздумує над тим, щоб заборонити месенджер чи, що ймовірніше, зробити його більш підконтрольним. Для цього, зокрема, в Києві вимагають від адміністрації платформи відкрити офіс в Україні, а також інформувати про місцеположення серверів компанії.

Зокрема, зазначається, що через Telegram Росія активно поширює свої ІПСО та пропагандистські інформаційні кампанії. І це є правдою. Та з іншого боку саме телеграм є головним альтернативним джерелом інформації для українців. І деякі вбачають в усьому цьому спробу наступу на свободу слова. 

За словами голови парламентського комітету з питань свободи слова Ярослава Юрчишина, влада має вжити заходів для регулювання Telegram. Він, зокрема, пропонує такі кроки:

  • Зробити видимими власників анонімних каналів. Це, на думку Юрчишина, змусить їх нести відповідальність за поширюваний контент і підвищить довіру до Telegram-каналів.
  • Створити реєстр суб'єктів медіадіяльності в Telegram. Це дозволить чітко окреслити, які канали є медіа, а які - ні, та застосовувати до них відповідні норми.
  • Боротися з політичною рекламою. Юрчишин пропонує деанонімізувати власників каналів, щоб можна було встановити, хто замовляє таку рекламу.
  • Відкрити в Україні представництво Telegram. Це, на думку депутата, дозволить українській владі ефективніше співпрацювати з месенджером.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.