У TikTok увірвався тренд з "Ухилянточками" на мотиви Кричевського: що може стояти за цими відео

Молодь може активно використовувати TikTok, щоб висловити своє негативне ставлення до мобілізації жінок в Україні, але одночасна поява в рекомендаціях таких відео не обходиться без пропаганди РФ

Дівчата підхопили тренд "Ухилянточки"
Дівчата за кордоном підхопили тренд "Ухилянточки" і куражаться під нього

У зв'язку з чутками про можливу мобілізацію жінок в Україні в тік-ток завірусилася пісня "Ухилянточка" на мотив "Киянки" відомого виконавця Гарика Кричевського. Під цей ремікс дівчата, що поїхали за кордон, танцюють самі або у купі своїх подруг, помічаючи свій креатив хештегами #ухилянтка, #ухилянточка. Тим часом у ГУР попереджають, що відео та пісні в соцмережах про "будні ухилянта" є російською спецоперацію. 

Деякі відео дівчата, що поїхали за кордон, записують на фоні природи, домашньої обстановки, якогось виробництва, відомих місць чи навіть в автобусі/авто. Вони підписують відео іронічними слоганами, що "у кожного поважаючого себе ухилянта має бути друга половинка - ухилянтка". Мовляв, були на крок попереду і заздалегідь поїхали за кордон.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2200

Зазначимо, що не доведено, що переважна більшість жінок на відео - саме українки за національністю, однак тренд став популярним саме в українському сегменті TikTok. "Ухилянтка" стала своєрідним відгуком на чутки про можливу мобілізацію жінок у країні. Тим паче, що військові, незалежно від статі, також вважають, що бажання жінок йти воювати має бути добровільним.

Інший погляд на такий сплеск активності у соцмережах має Головне розвідувальне управління Міноборони України. У відомстві заявляють, що синхронність появи цих пісень та відео, анонімність їхніх авторів та просування їх організованими групами ботів свідчить про цілеспрямовану ворожу пропагандистську кампанію. Справа в тому, що напередодні тренду з "Ухилянточкою" в соцмережах з'явився і чоловічий аналог під назвою "Ухилянт", коли хлопці записували відео, прикупивши собі футболки чи чашки з надписом "Ухилянт", навіть не стидаючись цього

Під такими відео підписуються тисячі користувачів. Вони можуть підтримувати або засуджувати такі відео (без різниці якої тональності буде їх коментар, система зробить свою справу і просуне це відео в "рекомендації"). 

Закон про мобілізацію набере чинності 18 травня 

Нагадаємо, що вже незабаром вступить в силу мобілізаційний закон. Він торкнеться мільйонів чоловіків. Майже всім із них доведеться тою чи іншою мірою оновити дані в ТЦК та пройти ВЛК. Для тих, хто цього не зробить, впровадять значні штрафи: до 25 тисяч гривень для фізичних осіб і до 60 тисяч - для юридичних. Зрештою на принципових ухилянтів чекатиме кримінальне провадження. 

Положення документа викликали значне невдоволення суспільства. Та частина українців, які не хочуть воювати, обурюються, адже тепер ухилятися стане складніше. Військові ж також не надто в захваті: адже з закону прибрали норму щодо демобілізації

Раніше "Інформатор" аналізував, у скільки коштів державі обходиться утримання одного мобілізованого. Ця цифра сягає близько 1,3 мільйона гривень на рік. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube