Окремий підрозділ комісії буде створений у Києві
Європейський союз створив комісію по боротьбі з корупцією та запобіганням недобросовісному використанню західної допомоги, яку надано Києву. Йдеться зокрема про кошти з €50 мільярдного пакету допомоги, виділеного до 2027 року.
У рішенні Європейської Ради зазначається, що комісія з моніторингу буде протидіяти незаконному використанню фінансування, наданого Європейським Союзом в рамках програми допомоги ЄС для України, включаючи боротьбу з шахрайством, корупцією, конфліктами інтересів та іншими злочинами.
Згідно з рішенням, основна група цієї європейської комісії діятиме з Брюсселя, а окремий підрозділ буде створений у Києві для полегшення роботи. У рішенні підкреслено, що цей орган не буде працювати незалежно, а буде підзвітний Європейській Комісії, яка має повну владу стосовно розподілу економічної допомоги Києву.
Раніше заступник голови Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник подав у відставку. Він пояснив своє рішення тим, що антикорупційні органи втрачають свою незалежність в Україні, а державний секретар США Ентоні Блінкен закликав до більш активних реформ для протидії корупції. На його думку, перемога України важлива для збереження її незалежності, а от боротьба з корупцією - це необхідна умова, щоб не стати схожими на Росію.
Корупційні скандали з високопосадовцями стали рутинною справою для України, і це, за словами інспектора Роберта Сторча, свідчить про те, що ведеться боротьба з корупцією.
Так, у травні Державне бюро розслідувань оголосило про підозру екскерівнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ. Тим часом, Національне антикорупційне бюро повідомляє, що справу щодо отримання хабара у 400 тисяч доларів ексзаступником міністра інфраструктури Василем Лозинським передали на розгляд суду.
Водночас жодна особа в Україні, яка розкрила факти корупції, ще не отримала обіцяної винагороди від президента Володимира Зеленського, заявив колишній співробітник Національного антикорупційного бюро Євген Шевченко. Він також не отримав свою винагороду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.