Скільки викривачів корупції отримали нагороду, яку обіцяв Зеленський: ексагент НАБУ вразив відповіддю

Читать на русском

У низки викривачів є рішення суддів, але вони все ще чекають обіцяних коштів

Читать на русском
Нагорода за викриття корупціонерів
Скільки викривачів корупції отримали обіцяну нагороду. Колаж: Інформатор

У низки викривачів є рішення суддів, але вони все ще чекають обіцяних коштів

В Україні жодна людина, яка викрила корупцію, не отримала обіцяну президентом Володимиром Зеленським винагороду. Таку заяву зробив колишній позаштатний агент Національного антикорупційного бюро Євген Шевченко. Він також не отримав свою нагороду.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню NV. За його словами, у викривачів на руках є відповідні рішення суддів, але свої кошти вони не отримали.

“Жоден викривач наразі так і не отримав свою винагороду, яка була обіцяна президентом Зеленським”, – зазначив Шевченко.

Він, зокрема, розповів про справу проти колишнього міністра екології Миколи Злочевського, за яку мав отримати винагороду у 13 мільйонів гривень. Втім, цих грошей ексагент НАБУ не побачив.

“Ні я не отримав нагороду в розмірі 13 млн грн за справу Злочевського, ні інші викривачі по інших справах, які вже мають на руках рішення суддів, також, на жаль, не отримують цю винагороду”, – наголосив він.

Виплата винагороди за викриття корупціонера

2 жовтня 2023 року стало відомо, що Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про виплату винагороди викривачу корупції, який мав отримати майже 13,3 млн грн. Це була справа про отримання хабара колишнім першим заступником начальника київської податкової служби. Обвинувачуваний отримав іспитовий строк у три роки, а також зобов'язався співпрацювати зі слідством в іншій кримінальній справі і перерахувати 50 млн грн на підтримку ЗСУ.

Саме ця справа стосується Злочевського. Екснардеп намагався через податківця підкупити керівника САП Назара Холодницького і директора НАБУ Артема Ситника, щоб вони закрили провадження проти нього. 

В угоді з САП йшлося про першу в Україні виплату винагороди викривачу. Його ім’я не вказували, але ЗМІ писали, що йдеться про Євгена Шевченка. Він також підтвердив у Facebook тоді, що має отримати 10% від хабаря. 

Здай корупціонера - отримай 10%

Така акція була оголошена в рамках передвиборчої кампанії Володимира Зеленського у 2019-му. Того ж року він, коли став президентом, підписав закон щодо викривачів корупції.

За інформацію про корупційний злочин, активне сприяння його розкриттю, якщо грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину у п'ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину, викривачу виплачується винагорода у вигляді 10 % від грошового розміру предмета корупційного злочину або від завданого державі збитку після ухвалення обвинувального вироку суду. Сума водночас може бути не більше трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.