НАЗК виявило у нього необґрунтованих активів на суму 32,7 млн грн
Державне бюро розслідувань оголосило про підозру колишньому начальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ. Зокрема, його підозрюють у незаконному збагаченні на суму понад 32 мільйони гривень. Його оголосили у міжнародний розшук, адже наразі він перебуває не в Україні.
Про це повідомляє пресслужба ДБР. Вірогідно, йдеться про Андрія Наумова, який очолював ГУВБ з літа 2019 року до липня 2021 року.
Зазначається, що Бюро спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції та Офісом Генерального прокурора у колишнього посадовця набуття необґрунтованих активів на загальну суму 32.7 млн грн. Зокрема, він став власником:
Раніше йому вже повідомляли про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, та у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України). Крім того, він має підозру у шахрайському заволодінні понад 3,2 млн гривень під час його перебування на посаді керівника державного підприємства впродовж 2019-2021 років.
Зазначається, що посадовця було оголошено у міжнародний розшук. Вірогідно, йдеться саме про Андрія Наумова, який очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ у зазначених роках.
Відомо, що Наумов довгий час працював у Генпрокуратурі, а пізніше – у Державному агентстві з управління Чорнобильською зоною відчуження. У 2018 році він став директором ДП “Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження”.
Протягом двох років, з 2019 до 2021, він очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ. Втім, був звільнений за вказівкою президента у липні 2021-го. Це сталося одразу після знешкодження агентурної мережі ФСБ РФ, яка діяла на території Херсонської області й до якої входили правоохоронці та чиновники.
У 2022 році Наумов виїхав з України до Німеччини, де живе його сім’я. Пізніше він потрапив у Сербію.
Ще 7 червня 2023 року екскерівника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова затримали у Сербії. Але видати його Україні суд відмовився. Серед аргументів було й те, що в Україні для нього нібито може бути загроза життю та начебто є сумнів щодо об'єктивності слідства - мовляв глава держави вже виніс публічно "вердикт про зраду", сформувавши настрої у суспільстві. Але Сербія відкрила проти Наумова справу і довела, що він винен у фінансових махінаціях - суддя дав йому рік тюрми. У січні цього року він вийшов на волю.
Печерський районний суд Києва заочно обрав Наумову запобіжний захід у вигляді арешту після того, як Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у шахрайському заволодінні 3,2 млн грн. В Україні Наумова оголосили у розшук.
Коли Андрій Наумов працював в СБУ, його називали “головою і руками” Івана Баканова - очільника цього силового відомства. Як тільки стало зрозуміло, що Наумов насправді міг передавати спецслужбам рф секретні дані щодо ЧАЕС, Баканова звільнили з поста керівника СБУ, а Зеленський влаштував кадрову зачистку в СБУ.
Нагадаємо, що 31 березня президент Володимир Зеленський заявив, що двох українських генералів позбавили звання через те, що вони виявились зрадниками. Йшлося про ексначальника головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України Наумова Андрія Олеговича та ексначальника УСБУ у Херсонській області Криворучка Сергія Олександровича. Це фактично було обвинувачення генерала Наумова у "здачі Чорнобиля" росіянам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.