Гітанас Науседа заявив, що корупційні скандали в Україні негативно впливають на постачання зброї від країн Заходу
Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що корупція в Україні значно впливає на рішення країн Заходу щодо постачання зброї. Тоді як європейські лідери зобов'язані враховувати думку своїх громадян. Скандали, пов'язані із державними відомствами, зменшують можливості постачання необхідних країні речей.
Про це він заявив в ефірі телерадіокомпанії LRT вже після того, як стало відомо про ухвалення рішення президента України Володимира Зеленського про заміну міністра оборони Олексія Рєзнікова на Рустема Умєрова.
"Це важлива причина. Це дуже важлива причина. Оскільки ті держави, які надають підтримку Україні, є демократичними державами, значить, вони повинні враховувати настрої свого суспільства і думку виборців. Уявіть, що виборці в тій чи іншій державі бачать, що в країні, на яку спрямована допомога, відбуваються дуже помітні корупційні скандали. Це величезний удар по репутації цієї держави", - сказав він.
Втім, Науседа не вважає, що цей факт став причиною затримки поставок американських винищувачів F-16.
"Іноді справи пов'язані ще й із тим, що одна справа ухвалити рішення, інша справа – реалізувати це рішення", – сказав литовський президент.
Напередодні міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що наступнику Олексія Резнікова на посаді глави Міноборони України потрібно буде докласти зусиль для налагодження відносин із західними лідерами.
Чутки про відставку Олексія Резнікова ходили давно через постійні скандали в міністерстві оборони. Ці скандали мали корупційний характер, що у воюючій країні сприймається як мародерство. Можна згадати історії від "яєць по 17 грн", що стали мемом, до нещодавніх надкоштовних закупівель "зимових" курток, які виявилися літніми. Резніков реагував на це не інакше, як запропонувавши антикорупціонерам-розслідувачам парі, що викликало в суспільства ще більшу реакцію непорозуміння.
До речі, сам Резніков свою відставку до останнього не визнавав і заявляв, що поки що нікуди йти не збирається. 20 серпня голова Міноборони казав, що залишить посаду лише тоді, коли "закінчаться сили та почуття гумору". Втім питання вже вирішене.
Майбутній очільник скандального міністерства оборони Рустем Умєров наразі очолює Фонд держмайна і є вихідцем з партії "Голос". До цього працював в переговорній групі по мирному врегулюванню війни, брав участь у звільненні з полону "азовців", які захищали Маріуполь. За національністю він кримський татарин, і вважається одним з найавторитетніших політиків цього народу. Втім, жодного відношення до військової справи Умєров не має. Він вчився менеджменту та інформаційним технологіям, працював у бізнес-середовищі. В політику прийшов лише в 2019 році. Однак відсутність специфічної військової освіти не стала перепоною для того, аби зайняти пост міністра оборони.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.