День іграшки-пружини Слинки та вина Каберне Совіньон. В цей народилися англійська письменниця Мері Шеллі та "батько" ядерної фізики Ернест Резерфорд - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на середу, 30 серпня
У середу, 30 серпня православні та греко-католики відзначають день Усікновення голови Святого пророка Івана Предтечі - мученицьку загибель великого пророка. Також у православ'ї вшановується пам'ять святого Мирона. У народі цей день називають Мирона, Вітрогін, а також Вдовині допомоги. Згідно з прикметами, погода цього дня визначає, чи буде рання осінь та весна.
Іменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Вольдемар, Матвій, Микола, Семен, Теодор, Федір, Єва, Євдокія.
Хоча перехід на новий календар ПЦУ залановано лише з 1 вересня, вже є рекомендація, що з 2023 року день Усікновення голови Святого пророка Івана Предтечі відзначати відповідно до новоюліанського календаря, а саме 30 серпня.
Іван Предтеча в православному світі шанується найвище за інших святих після Богоматері, адже він пророкував пришестя Спасителя та похрестив Месію у річці Йордан. Невдовзі після цього Хрестителя ув’язнив цар Ірод Антипа - син того царя Ірода, який забрав життя 14 тисяч невинних дітей у Віфлеємі.
Цар одружився з дружиною свого брата Пилипа Іродіадою, коли брат був ще живий. Іван викрив це, за що Іродіада наказала чоловікові вбити пророка. Хоч Ірод вважав Івана за великого пророка, прислухався до його слів та боявся народного гніву, він все ж догодив дружині та кинув Предтечу до в’язниці. Іродіаді й цього було замало.
Через рік після ув’язнення на бенкеті танцювала дочка Іродіади Саломія, й Ірод поклявся віддати своїй падчерці усе, чого та забажає. За настановою матері Саломія витребувала голову Івана Хрестителя, на що Ірод мусив погодитись, бо дав клятву. За наказом царя воїн відтяв голову Пророка і приніс її на таці Саломії.
У цей день не вживають м’ясо, рибу та молочні продукти, утримуються від алкоголю, щоб нагадати собі, до яких наслідків призводить пристрасть і нестриманість.
Також 30 серпня шанується пам'ять святого Мирона.
Крім самотніх жінок на Мирона прийнято допомагати вдовам, сиротам, знедоленим людям. У цей день люди намагалися працювати разом, щоб допомогти підготуватися до зими тим, хто самостійно не впорається: нарубати дров, заготувати провіант, підготувати ґрунт до наступного року.
Вдома робили зимові заготівлі, а щоб вони не зіпсувалися, намагалися не відвідувати церкву та цвинтар.
30 серпня обгортали маленьких дітей водою з відра, причому це потрібно було зробити на порозі. Люди вірили, що це захищає малечу від хвороб.
Міжнародний день вина "Каберне Совіньйон". Каберне Совіньон, сорт, відомий як "Король червоного винограду", є одним з найвідоміших і улюблених червоних сортів вина в світі. З нього виробляють вина зі складними ароматами і достатком чудових концентрованих смаків, наприклад, включаючи ожину, крем де кассис, чорну вишню, каву, шоколад, м'яту, кедрового дерева, аромат сигарної коробки і багато іншого.
30 серпня у світі відзначають Міжнародний день жертв насильницького зникнення.
Починаючи з 2011 року цю дату відзначають щорічно. Генасамблея ООН резолюцією 65/209 від 21 грудня 2010 року висловила глибоку стурбованість зростанням кількості викрадених людей у різних регіонах світу, у тому числі арешти та викрадення також прирівняли до насильницьких зникнень.
Із 1980 року кількість викрадених та зниклих за нез’ясованих обставин щороку сягає близько 53 тис. осіб. У резолюції також була згадка про зростаючу кількість повідомлень щодо переслідування, залякування та жорстокого поводження зі свідками та родичами зниклих осіб.
В Україні День зниклих безвісти став актуальним із початком війни на сході країни та окупації півострову Крим в 2014 році.
День іграшки-пружини "Слінки". Винайдення іграшки-пружини було випадковим. 1943 року випускник Університету Пенсильванії інженер Річард Томсон Джеймс, перебуваючи на службі військово-морського флоту США під час Другої світової війни, досліджував гвинтові пружини для підвищення заходів безпеки моряків на кораблях.
Якось ненароком він зачепив пружину і та впала зі столу, але не зупинилась одразу, а зробила ще декілька «кроків» по підлозі. Майбутній сім’янин замислився над тим, що забавка могла б сподобатись дітям. Так і сталось.
30 серпня також щорічно відбувається святкування Дня народження електричного пилососа. Дату було обрано не випадково. У цей день 1901 року англієць Губерт Сесіл Бут отримав патент на свій винахід - пилосос. На створення приладу його надихнув пристрій, за допомогою якого здували пил із сидінь в потягах. Губерт збагнув, що було б ефективніше пил всмоктувати, а не здувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.