Чому пилосос не можна зберігати у ванній. Помилки, які швидко вб'ють цю техніку

Прості правила експлуатації пилососа, яких ніхто не дотримується

Жінка прибирається
Пилосос має неприємну особливість ламатися в самий невідповідний момент

Люди 21-го століття вже не уявляють, як попередні покоління обходилися без пилососа під час прибирання приміщень. Але проблема в тому, що пилососи, як і будь-яка інша техніка, має неприємну особливість ламатися в самий невідповідний момент. Тому кожному з нас буде корисно дізнатися кілька простих правил, щоб цей інструмент для прибирання служив якнайдовше.

  • Пилососом не можна працювати на вологій підлозі або килимі. Багаторазово підвищується ризик ураження електричним струмом та займання, оскільки волога може потрапити безпосередньо в двигун. Тому пилосос не можна зберігати у ванній кімнаті, а фільтр необхідно сушити повністю. Також волога, що потрапила в пилосос, "цементує" пил на стінках шлангів і в фільтрі, що знижує його ефективність і призводить до перевантаження.
  • Ще одна помилка - включення пилососу на повну потужність. Найчастіше цього просто не потрібно. Часта робота на повних оборотах перевантажує двигун і псує поверхні, оскільки насадка надто присмоктується до них. На високій потужності варто пилососити тільки килими з довгим ворсом, в інших випадках використовувати середній або слабкий режими.
  • Дротовий пилосос досить незграбний. Він часто дратує, і багато хто смикає його за шланг, якщо не вистачає довжини намотаного кабелю. Останній при цьому часто розгортається на максимум, чого виробники робити не рекомендують. Може порушитися його кріплення та виникнути іскра.
  • Не рекомендують перевантажувати мотор і очищати або змінювати пилозбірник у той момент, коли він заповниться на три чверті. Орієнтуватися при цьому потрібно на індикацію приладу або різке зниження потужності і швидкий перегрів мотора. Ця порада дійсно корисна, тому що при повністю заповненому мішку пилосос або не пропускає повітря, або не затримує пил.
  • Перш ніж пилососити підлогу, переконайтеся, що на ньому немає дрібних дитячих іграшок або монеток - під дією тяги іграшки можуть розламатися на частини, а монетки можуть прорізати пилозбірний пакет і пошкодити мотор.
  • Не збирайте будівельне сміття, тверді та гострі предмети. Наповнювач для котів, будівельне сміття, борошно можуть забити фільтри, що призведе до їх негайної заміни.
  • Найчастіше пилососом не рекомендується користуватися довше 30 хвилин. У дорогих моделях після цього часу спрацьовує запобіжник, а дешевих його може бути. Перегрів може призвести до поломки або спалаху двигуна.

Користуючись нашими порадами, ви зможете зробити прибирання швидшим і ефективнішим. Крім того, доведено, що ці поради допомагають у рази збільшити термін служби пилососів. Дотримуйтесь наведених правил, щоб ваш домашній помічник працював безперебійно і показував високу продуктивність.

Раніше Інформатор писав про помилки господинь, через які псуються електроплити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube