В Україні змінили порядок виплат переселенцям на проживання

Читать на русском

Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів

Читать на русском
В Україні змінили порядок виплат переселенцям на проживання

Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів

Уряд ухвалив зміни до порядку надання допомоги на проживання переселенцям. Також врегулювали питання громадян, які не змогли отримати виплати через "Дію". Для цього необхідно подати заявку повторно.

Як зазначили в Офісі омбудсмена України, допомога переселенцям надається з 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому громаду, звідки переїхала людина, додали до переліку громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації. Допомогу у такому випадку нараховують автоматично, без повторного звернення громадянина, передає Інформатор.

Допомогу призначають впродовж 10 робочих днів із дати надходження відповідної заяви. У разі зміни ВПО місця обліку та не отримання допомоги на проживання за попереднім місцем проживання/перебування, виплата призначається за останнім місцем обліку. Крім цього, врегулювали питання щодо надання можливості на отримання допомоги українцям, які подавали заявку через портал "Дія" до 30 квітня, проте так і не отримали її. 

Для цього переселенці можуть звернутися особисто або через пошту до органу соціального захисту населення та подати до 1 жовтня заяву на виплату із зазначенням, зокрема номера банківського рахунка (за стандартом IBAN) або персональних даних одержувача. Одночасно необхідно додатково подати інформацію, збережену на носіях, що підтверджує факт подання заяви через портал "Дія" (наприклад, скріншот). У свою чергу, Мінцифри надасть Мінсоцполітики переліки ВПО, які мають право на допомогу. Їх надішлють в розрізі районів та міст, де такі люди первинно подавали документи через портал "Дія".

Також визначено, що допомога на проживання не надаватиметься переселенцям, яких взяли на облік до 24 лютого 2022 року. За винятком тих, хто:

  • отримував щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
  • повторно перемістився з тимчасово окупованої росією території, з території громад, що розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації після 24 лютого 2022 року.

Що робити, якщо вам відмовляють у видачі довідки переселенця

Громадянам України відмовляють у видачі довідки через те, що їхнє місце проживання зареєстроване не на тих територіях, де тривають бойові дії або які знаходяться в тимчасовій окупації. Реєстрація місця проживання на тимчасово окупованих територіях – не єдина підстава для взяття на облік ВПО. Українцям не можуть відмовити лише через відсутність реєстрації місця проживання там, звідки людина переїхала. Якщо вам безпідставно відмовляють у видачі вказаної довідки, звертайтеся по телефону - 15 48. Також можна зателефонувати на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО - (066) 813-62-39

Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в Україні повторні заявки на виплати переселенцям прийматимуть до 1 жовтня. 

Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.