"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Щоб отримувати надбавку, пенсіонери мають отримати відповідний статус
Українські пенсіонери мають право на надбавку до пенсії при переїзді до гірського села. Згідно із законодавством, можливість її отримання не "прив’язане" до факту народження саме у такому населеному пункті.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на VisitUkraine.today.
Критерії отримання надбавки та гарантії соціального захисту громадян врегульовує закон "Про статус гірських населених пунктів в Україні". Відповідно до нього, розмір державних пенсій, стипендій і всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20%.
Таким чином, отримати надбавку до пенсії можуть усі зареєстровані в гірських регіонах українці, у тому числі – переселенці. Щоб отримувати надбавку, пенсіонери мають отримати статус громадянина, який проживає на території гірського населеного пункту і отримати відповідне посвідчення. Для цього необхідно звернутись до:
Посвідчення видається безкоштовно впродовж 30 календарних днів. При цьому необхідно мати статус переселенця із зазначенням нового місця проживання. Його можна отримати у перелічених вище місцях або за допомогою мобільного застосунку "Дія". Підстав для відмови у видачі "гірського" посвідчення законодавством не передбачено. Однак, якщо вам все-таки відмовляють, то це рішення можна оскаржити лише в судовому порядку.
Після отримання посвідчення, його необхідно пред’явити в органи Пенсійного фонду. Заяву на перерахунок пенсії можна подати в будь-яке управління Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання або реєстрації. Можна це зробити і дистанційно через веб-портал електронних послуг ПФУ.
Зазначимо, до гірських населених пунктів належать такі, що розташовані у гірській місцевості, мають недостатньо розвинуті сферу застосування праці та систему соціально-побутового обслуговування, обмежену транспортну доступність. Має збігтися одразу кілька критеріїв, щоб населений пункт віднесли до категорії гірських. Один з головних – це знаходження його на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря на території, рельєф якої дуже розчленований байраками, водотоками. Це місце, де земельні ділянки знаходяться на крутих схилах і де люди фізично не можуть отримати достатню кількість сільськогосподарських угідь.
Нагадаємо, українські біженці можуть отримати пенсію за кордоном. Крім того, в Україні виникли проблеми з виплатою пенсій.
Також Інформатор писав, як змінити спосіб отримання пенсії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.