У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Щоб отримувати надбавку, пенсіонери мають отримати відповідний статус
Українські пенсіонери мають право на надбавку до пенсії при переїзді до гірського села. Згідно із законодавством, можливість її отримання не "прив’язане" до факту народження саме у такому населеному пункті.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на VisitUkraine.today.
Критерії отримання надбавки та гарантії соціального захисту громадян врегульовує закон "Про статус гірських населених пунктів в Україні". Відповідно до нього, розмір державних пенсій, стипендій і всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20%.
Таким чином, отримати надбавку до пенсії можуть усі зареєстровані в гірських регіонах українці, у тому числі – переселенці. Щоб отримувати надбавку, пенсіонери мають отримати статус громадянина, який проживає на території гірського населеного пункту і отримати відповідне посвідчення. Для цього необхідно звернутись до:
Посвідчення видається безкоштовно впродовж 30 календарних днів. При цьому необхідно мати статус переселенця із зазначенням нового місця проживання. Його можна отримати у перелічених вище місцях або за допомогою мобільного застосунку "Дія". Підстав для відмови у видачі "гірського" посвідчення законодавством не передбачено. Однак, якщо вам все-таки відмовляють, то це рішення можна оскаржити лише в судовому порядку.
Після отримання посвідчення, його необхідно пред’явити в органи Пенсійного фонду. Заяву на перерахунок пенсії можна подати в будь-яке управління Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання або реєстрації. Можна це зробити і дистанційно через веб-портал електронних послуг ПФУ.
Зазначимо, до гірських населених пунктів належать такі, що розташовані у гірській місцевості, мають недостатньо розвинуті сферу застосування праці та систему соціально-побутового обслуговування, обмежену транспортну доступність. Має збігтися одразу кілька критеріїв, щоб населений пункт віднесли до категорії гірських. Один з головних – це знаходження його на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря на території, рельєф якої дуже розчленований байраками, водотоками. Це місце, де земельні ділянки знаходяться на крутих схилах і де люди фізично не можуть отримати достатню кількість сільськогосподарських угідь.
Нагадаємо, українські біженці можуть отримати пенсію за кордоном. Крім того, в Україні виникли проблеми з виплатою пенсій.
Також Інформатор писав, як змінити спосіб отримання пенсії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.