Варіанти, які обговорювалися, - контроль за рухом капіталу, який запобігатиме припливу готівки в Росію та введення мит
Європейський союз планує встановити контроль за рухом капіталу і запровадити мита щодо Росії. Для реалізації обхідних шляхів потрібна підтримка більшості країн ЄС. Ці заходи застосують у разі, якщо Угорщина заблокує продовження економічних санкцій ЄС проти Москви.
Про це пише Financial Times. За даними видання, Європейська комісія повідомила, що значна частина санкцій, включно з 200 млрд євро заморожених російських державних активів, може бути перенесена на іншу правову основу, щоб обійти вето Будапешта.
Розглянуті обхідні шляхи потребуватимуть голосу більшості країн ЄС для продовження санкцій. Контроль за рухом капіталу, який запобігатиме припливу готівки в Росію, і торгівельні заходи, як мита, - два варіанти, які обговорювалися. Попередні ідеї включали двосторонні національні заходи, які дозволили б таким країнам, як Бельгія, де іммобілізовано більшу частину заморожених активів РФ, заборонити репатріацію російських активів.
"Ми всі зосереджені на плані А. Але ми обговорюємо правові основи альтернативних варіантів", - розповіло одне з джерел FT.
Комісія пообіцяла представити наступного місяця юридичні пропозиції, які дадуть змогу запровадити заборону на нові контракти на російський газ і спотовий ринок цього року і повністю відмовитися від них до 2027 року. Також готується пропозиція про введення мит на збагачений уран у рамках скорочення залежності ЄС від російського палива.
Деякі дипломати ЄС стурбовані тим, що заборона на постачання російського газу без санкцій може призвести до того, що компанії втягнуть у тривалі судові розгляди. Тому вони зажадали від комісії гарантій, що будь-які нові заходи будуть юридично непробивними.
Європейська комісія завершила формування чергового пакета санкцій проти Росії. Він передбачає нові обмеження на технології, чорний список для понад 100 суден і санкції проти компаній з Китаю, які допомагають Кремлю обходити обмеження. Пакет мають підготувати до засідання Ради ЄС у закордонних справах у травні 2025 року.
Також повідомляється, що європейські лідери поки не будуть підштовхувати США до введення нових санкцій проти Москви. У ЄС готові почекати до можливої зустрічі президента України Володимира Зеленського та російського правителя Володимира Путіна в Туреччині.
Адміністрація Трампа раніше підготувала варіанти посилення економічного тиску на Росію. Трамп заявляв, що "США та їхні партнери запровадять додаткові санкції", якщо перемир'я не буде дотримуватися.