Для покійного охоронця побачення з дівчиною стало нормальною фізіологічною потребою, як-от пиття води та користування туалетом
В Китаї чоловік помер під час роботи, але не від виробничих травм, а від сексу із коханою. Проте суд визнав це нещасним випадком на виробництві. До цього випадку 60-річний чоловік на прізвище Чжан був єдиним охоронцем на невеликій фабриці в Пекіні. При цьому він повинен був працювати цілодобово і не мав вихідних. Саме тому апеляційний суд стверджує, що право 60-річного чоловіка займатися сексом з дівчиною на роботі таке ж, як право пити воду та користуватися туалетом, пише SCMP.
6 жовтня 2014 року Чжан зустрів свою дівчину в кімнаті охорони на фабриці, де він відпочивав. Пара почала займатися сексом, і він помер під час цього акту. Поліцейське розслідування підтвердило, що це була раптова смерть без підозрілих обставин.
Згідно з національним Правилом страхування від виробничих травм у Китаї, яке регулює обставини травм та смерті на роботі, ситуація, коли працівник раптово помирає на своєму робочому місці в робочий час, повинна кваліфікуватися як нещасний випадок на виробництві. Такий працівник або його родина можуть отримати страхову компенсацію від свого роботодавця та органів соціального забезпечення.
Через рік син Чжана, Чжан Сяоші, подав заяву про компенсацію до Муніципального бюро соціального забезпечення. Влада відхилила його прохання, заявивши, що смерть чоловіка не була нещасним випадком на виробництві, оскільки старший Чжан помер під час побачень зі своєю дівчиною, а не під час виконання своїх обов'язків.
У 2016 році молодший Чжан подав до суду як на завод, так і на орган соціального забезпечення. Він наполягав на тому, щоб смерть його батька кваліфікувалася як нещасний випадок на виробництві, оскільки він був зобов'язаний працювати цілодобово. Старший Чжан не міг залишати своє робоче місце, що змушувало його зустрічатися зі своєю дівчиною в кімнаті охорони.
Син охоронця Чжана стверджував у суді, що умови праці його батька означали, що єдине місце, де він міг продовжувати романтичні стосунки, це робота. Суд погодився, постановивши, що смерть його батька сталася в робочий час і на його робочому місці. Фабрика та орган соціального забезпечення подали апеляції, але вищий суд залишив у силі початковий вердикт.
У лютому 2017 року орган соціального забезпечення видав документ, який підтверджував, що смерть Чжана-старшого належить до категорії нещасних випадків на виробництві, без детального опису того, яку компенсацію отримає його родина. І тільки нещодавно ця справа з'явилася у ЗМІ.
Адвокат Чен Руй заявив у соцмережі, що було два ключових фактори, які призвели до того, що Чжан-молодший виграв справу. По-перше, його батько мав працювати 24 години на добу, без вихідних протягом року. Це дійсно таки означало, що побачення з його дівчиною стало нормальною фізіологічною потребою, як-от пиття води та користування туалетом.
Інша причина полягала в тому, що його батько зустрічався зі своєю дівчиною, а не наймав повію, тому його поведінка не порушувала соціальних звичаїв, уточнив адвокат.