«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Новий штам COVID-19 може сприяти збільшенню рівнів захворюваності
В Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму «Omicron» «Кракен». Захворіла людина з Сумської області, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
"За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші варіанти. Однак, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом. Цей штам може сприяти збільшенню рівнів захворюваності", - йдеться в повідомленні.
За даними ВООЗ, з 22 жовтня 2022 року по 11 січня 2023 року у 38 країнах зареєстрували 5 288 випадків захворювання новим штамом. Більшість із них були у США (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).
Новий штам коронавірусу XBB.1.5 продовжує активно поширюватись світом. Вперше його підтвердили у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. Наразі він посідає друге місце після оригінального підтипу "Омікрон", або ж 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування у США. Згідно з даними ВООЗ, новий штам вже фіксують у 29 країнах світу.
Як й раніше, головним засобом вберегти себе від важкого перебігу захворювання, є вакцинація. В МОЗ закликають зробити необхідне щеплення проти захворювання. Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку.
До слова, у грудні 2022 року в Україні вирішили продовжити карантин та режим надзвичайної ситуації. Цього разу до 30 квітня 2023 року. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну. Варто додати, що карантин для протидії поширенню коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували та влітку 2021 року перевели у форму адаптивного карантину. Востаннє уряд у серпні продовжував карантин в країні до 31 грудня 2022 року. Які правила та протиепідемічні норми діють під час війни ми писали тут.
Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, у додатку "Дія" оновили COVID-сертифікати.
Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.