Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Новий штам COVID-19 може сприяти збільшенню рівнів захворюваності
В Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму «Omicron» «Кракен». Захворіла людина з Сумської області, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.
"За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші варіанти. Однак, порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом. Цей штам може сприяти збільшенню рівнів захворюваності", - йдеться в повідомленні.
За даними ВООЗ, з 22 жовтня 2022 року по 11 січня 2023 року у 38 країнах зареєстрували 5 288 випадків захворювання новим штамом. Більшість із них були у США (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).
Новий штам коронавірусу XBB.1.5 продовжує активно поширюватись світом. Вперше його підтвердили у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. Наразі він посідає друге місце після оригінального підтипу "Омікрон", або ж 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування у США. Згідно з даними ВООЗ, новий штам вже фіксують у 29 країнах світу.
Як й раніше, головним засобом вберегти себе від важкого перебігу захворювання, є вакцинація. В МОЗ закликають зробити необхідне щеплення проти захворювання. Адреси та контакти найближчого центру або пункту вакцинації від COVID-19 можна знайти тут або зателефонувати сімейному лікареві, педіатру чи в найближчу поліклініку.
До слова, у грудні 2022 року в Україні вирішили продовжити карантин та режим надзвичайної ситуації. Цього разу до 30 квітня 2023 року. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну. Варто додати, що карантин для протидії поширенню коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували та влітку 2021 року перевели у форму адаптивного карантину. Востаннє уряд у серпні продовжував карантин в країні до 31 грудня 2022 року. Які правила та протиепідемічні норми діють під час війни ми писали тут.
Нагадаємо, в Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу. Крім того, у додатку "Дія" оновили COVID-сертифікати.
Також Інформатор писав, як рятуватись від флурони — поєднання грипу та коронавірусу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.