В Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу

Ситуація із коронавірусом зараз контрольована

В Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ №1586, який запровадило зміни щодо вакцинації проти COVID-19. Тепер друга бустерна доза щеплення від COVID-19 дозволяється всім повнолітнім. Інтервал має складати щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози. Особливо її радять робити людям із хронічними захворюванням та людям старше 60 років. 

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

"Ситуація із коронавірусом зараз контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності – це вакцинація, у першу чергу для груп ризику. Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+. Вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим", - наголосив Кузін. 

Нові схеми вакцинації 

Інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, безпечні й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

В Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу 1

В Україні змінились правила щодо вакцинації від коронавірусу 2

Зменшено терміни вакцинації 

Зменшено мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців.

Дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років 

Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 "Основ законодавства про охорону здоров’я". Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років. Україна очікує відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина стане доступною. Що фактично маємо наразі: 

  • Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer. 
  • Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення.
  • Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Зазначимо, що в Україні доступно майже 5 мільйонів вакцини CoronaVac, близько 400 тисяч доз вакцини  Pfizer та 30 тисяч вакцини Janssen. Перелік пунктів та центрів, а також контакти для запису на щеплення – за посиланням.

Основні симптоми коронавірусу 

На фоні того, що в Україні зростає кількість хворих на коронавірус важливо знати основні симптоми захворювання. Хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Легкий перебіг характеризується такими симптомами, як невисока гарячка (до 38° C), нежить або закладеність носа, головний біль, біль у горлі, біль у м’язах, кашель, спотворення нюху, смаку або втрата нюху. 

Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. При будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції потрібно зробити тест. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірус чи у вас звичайна застуда. 

Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря, або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0 800 60 20 19. Необхідно консультуватись із сімейним лікарем та у разі погіршення самопочуття терміново йому про це повідомляти. У екстрених випадках телефонуйте на 103 для виклику медичної бригади. 

Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.

Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці