В Україні хочуть дозволити щеплення четвертою дозою від COVID-19

Читать на русском

У МОЗ запевняють, що система охорони здоров’я готова до нової хвилі хвороби

Читать на русском
В Україні хочуть дозволити щеплення четвертою дозою від COVID-19

У МОЗ запевняють, що система охорони здоров’я готова до нової хвилі хвороби

В Україні продовжує зростати кількість хворих на коронавірус. За минулий тиждень зафіксовано 11,4 тисячі випадків, що на 2,3 тисячі більше, ніж позаминулого тижня. Саме тому у вересні планують дозволити щеплення четвертою дозою від COVID-19 для всіх українців. 

Як заявив голова Комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, рівень госпіталізації та кількість летальних випадків залишається відносно невисоким. За тиждень потрапили до лікарень, визначених для лікування "ковіду", 3,1 тисячі пацієнтів. Завантаженість ліжок складає лише 8,8%. Минулого тижня від ускладнень, спричинених COVID-19, померли 38 людей, позаминулого – 23. 

"МОЗ запевняє, що система охорони здоров’я готова до нової хвилі хвороби. Через війну постраждали зокрема й медичні заклади, які були відведені під лікування "ковіду": ворог зруйнував 18 лікарень, 15 – пошкодив, ще близько 100 знаходиться в окупації. Але навіть в такий ситуації розгорнули 40 тисяч ліжок, з них 3,7 тисяч у відділеннях інтенсивної терапії, готові до використання більше 6 тисяч апаратів ШВЛ", - сказав Радуцький.

Серед проблем – робота підприємств, які виробляють кисень. Частина з них знаходиться поруч з зоною бойових дій. В період пікової завантаженості лікарень було необхідно 400 тонн кисню на добу, загалом його виробляли близько 500 тонн. Сьогодні, за даними МОЗ, загальний об’єм виробленого рідкого кисню складає 370 тонн на добу. Для вирішення цього питання закупили 344 кисневі станції, які дозволять автономно забезпечувати пацієнтів киснем.

"Найнадійніший спосіб захистити себе від коронавірусу - вакцинація. Традиційно кількість пацієнтів з вірусними респіраторними захворюваннями зростає восени. Тому раджу терміново зробити щеплення, не чекаючи нової хвилі. Адже ми не можемо собі дозволити навантажувати медичну систему під час війни великою кількістю пацієнтів з "ковідом", - закликав Радуцький.

Статистика показує, що українці почали активніше звертатись до кабінетів щеплення: у червні від COVID-19 вакциновано 215 тисяч людей, у липні – 250 тисяч, у серпні – 438 тисяч людей. Принаймні одну дозу в Україні отримали майже 52% дорослого населення, базовий курс вакцинації пройшли 49,3%, перший бустер зробили 6,3%.

Зазначимо, що щеплення другою бустерною дозою зараз роблять людям з груп ризику (пенсіонери та пацієнти із супутніми захворюваннями). Найближчим часом МОЗ планує дозволити робити другу бустерну дозу (четверте щеплення) всім громадянам, хто зробив останнє щеплення більше ніж шість місяців тому. Щоб дізнатись, яку дозу та коли вам потрібно ввести, звертайтесь до сімейного лікаря.

Нагадаємо, дві вакцини від коронавірусу змінили назви. Крім того, у якому віці вакцинують дітей від кору, краснухи та паротиту.

Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.