Кредит у 90 мільярдів показав справжнє мурло ЄС – політолог Загородній не збожеволів, він відпрацьовує думку когось у владі

Загородній стверджує, що Україні не потрібні європейські гроші та просуваються ідеї про «доброчесність» чи «європейські цінності». Натомість він пропонує заробляти самостійно за допомогою нарощування експорту зброї

Загородній, євро
Суть публікацій політолога зводиться до звинувачень ЄС у вторгненні Росії. Фото: facebook.com/taras.zahorodniy, колаж: Інформатор

Не дуже відомий політолог Тарас Загородній зробив у Facebook допис про поганих європейців, які хочуть реформ в обмін на кредит у 90 мільярдів євро, що не треба буде повертати. Він пише, що Україні не потрібні гроші від європейців та «блювотна туфта, якою вони годували українців, типу «доброчесність», «прозорість», «європейські цінності». Замість цього Україні треба заробляти гроші, нарощуючи експорт зброї.

Під абсурдним дописом, який набрав тисячі лайків – коментарі інших діячів, зокрема Марії Берлінської, яка з ним згодна майже в усьому. Тривогу викликає те, що це не особиста думка маловідомого політолога: Загородній лише відпрацьовує позицію когось у владі.

Коротко зміст тексту Загороднього зводиться до кількох тез:

  1. Це не Путін, а саме європейці винні у вторгненні Росії.
  2. ЄС намагається максимально викачати ресурси з України.
  3. Європейці обіцяли кредит у 90 мільярдів євро без відсотків та без необхідності повернення. Але кинули.
  4. Просувати свої ідеї європейцям допомагає розгалужена агентура в Україні – грантоїди.
  5. Агентура ЄС також є у владі – це ті, хто веде переговори з ЄС щодо фінансування. Проти цієї категорії треба порушувати справу за держзраду.

Загородній також має відповідь, що робити Україні без кредиту у 90 мільярдів євро.

«Самим заробляти гроші та скорочувати залежності. Бо якщо ти від когось сильно залежний, тебе починають доїти. У першу чергу треба, я вважаю, максимально лібералізувати експорт зброї, щоб отримувати нових партнерів за кордоном», – пише Загородній.

Абсурдність думки Загороднього, що Україна має не постачати зброю для оборони, а продавати її за кордон, підсилює ось який факт. Більше 50% кредиту ЄС планується спрямувати саме на закупівлю зброї, у тому числі від українських виробників. Бо українська держава не має грошей, щоб це все профінансувати. Інша частина кредиту спрямована на фінансування бюджетного дефіциту, що викликаний війною.

Щоправда ЄС справді вимагає, як умову надання кредиту, проведення низки непопулярних податкових реформ. Зокрема йдеться про ПДВ на посилки з-за кордону вартістю менше 150 євро, який Рада на минулому тижні не підтримала.

Тривожить, що це не власна позиція Загороднього. Він відпрацьовує думку якихось кіл у владі, які справді вважають, що Україні не потрібна співпраця з ЄС, попри те, що ЄС залишився єдиним великим донором потреб оборони. США, як відомо, майже не надають фінансову допомогу Україні, а зброю готові продавати за європейські кошти.

«Переговорники з нашого боку з європейцами - це скоріш за все їх агентура, завдання яких максимально задовільняти іноземців. Вони повинні як мінімум звільнені. Можливо порушувати справу за держзраду», - це мабуть найзворушлівіша цитата Загороднього.

Загородній
Політолог стверджує, що європейці обіцяли безвідсотковий кредит без повернення, але «кинули» Україну

Відомо, що всі перемовини на політичному рівні з ЄС проводить президент Володимир Зеленський. Він зокрема обговорював суму кредиту від ЄС, умови та гарантії його надання з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйен та головою Євроради Антоніу Коштой.

Окрема частина дописів Загороднього у Facebook просувається штучно

На сторінці Загороднього у Facebook є два типу дописів. Якісь він пише від себе, і вони набирають 10 – 100 лайків. Інші він пише на замовлення політичних кіл, і вони набирають тисячі лайків, оскільки замовники використовують механізми для штучного просування таких дописів. Ось теми дописів, які у Загороднього набрали тисячі лайків за останній час:

  1. Про удари українськими дронами по інфраструктурі РФ (кілька дописів). Так, Україна у якомусь сенсі отримала перевагу у небі завдяки дронам та неможливості РФ використовувати Старлінк. Відомо, що влада активно просуває цю історію.
  2. Про негідників у НАБУ та ВАКС. Нагадаємо, антикорупційні органи ведуть справи проти Єрмака та ще кількох у минулому найвпливовіших представників влади (кілька дописів).
  3. Про геніального та дотепного конструктора Fire Point Деніса Штілермана (кілька дописів).
  4. Допис російською про День перемоги у Москві із фото антидронових сіток на Червоній площі, що було заблоковано Facebook. Цю тему на початку травня влада також активно просувала.

До Офісу президента Загородній працював на «рускій мір»

Загородній відомий роботою у якості політтехнолога у депутата від Партії регіонів Володимира Медяника з Луганської області. У 2016 році Медяник був арештований Генпрокуратурою за підозрою у «у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України та порушення конституційного ладу».

До 2022 року Загородній був постійним спікером телеканалу «Наш», який належав проросійському політику Євгену Мураєву. Після початку вторгнення Росія розглядала Мураєва, як гауляйтера окупованої Харківської області чи навіть премʼєра маріонеткового окупаційного уряду.
Разом з іншими політологами, які засідали на каналах Медведчука та Мураєва, у 2022 – 2023 Загородній «дрейфував» у бік влади. Цьому, за чутками, сприяв один з радників тодішнього голови Офісу президента Єрмака.

Ніяких офіційних стосунків між Офісом президента та Загороднім немає. Проте медіа вказують на інформаційну та технологічну взаємодію Загороднього та ОП. Один з прикладів – у 2024 році Загородній захищав у медіапросторі замголови НАБУ Гізо Углаву, якого було викрито на зливі інформації про поточні розслідування НАБУ саме до Офісу президента. З месіджами про те, що Углава молодець, Загородній виходив в ефір у Наталіі Мосійчук на плюсах. Мосійчук добре відома тим, що захищає корупціонерів у вищих колах влади.

У підсумку все це свідчить, що дехто у владі вважає, що Україні не потрібно співпрацювати з Європою. Україна не має проводити реформи та боротися з корупцією, навіть за ризиків втрати допомоги від Заходу та поразки у війні з РФ. Ця думка звісно не є у владі домінуючою. Але вона все ще існує – це доводить той факт, що свіжі дописи Загороднього штучно просуваються у соцмережах.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити