«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Мова йде про вакцини Janssen і Moderna
У зв’язку зі змінами в реєстрації виробника вакцину Janssen перейменували в Jcovden, а вакцину Moderna - Spikevax. COVID-сертифікати, згенеровані до зміни назв, дійсні.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Повторно генерувати документ чи перевипускати його pdf-версію не потрібно. Усі раніше випущені сертифікати зберігають чинність. Зокрема, навіть якщо на ампулі вакцини ви бачили одну з цих назв, а у COVID-сертифікаті – іншу, то відобразилась правильна змінена назва.
Зміни носять виключно юридичний характер і не впливають на якість, склад вакцин чи їхню дієвість. Також вакцинованим українцям варто знати, що, якщо вони щепились новою вакциною Comirnaty Tris/Sucrose, в COVID-сертифікаті все одно буде відображатись назва Comirnaty, оскільки це та ж вакцина, тільки в більш зручній формі транспортування та збереження.
Зазначимо, що зараз в Україні доступні лише три вакцини проти COVID-19: Comirnaty від Pfizer, CoronVac та Jcovden від Johnson & Johnson. Зокрема, 100 тисяч останньої завезли в Україну 4 серпня в межах міжнародної ініціативи COVAX. Вакцину вже доставили у 21 область та місто Київ. Під час дії воєнного стану змінили терміни відображення COVID-сертифікатів у додатку "Дія", що дозволило використовувати документ для підтвердження вакцинації. Це важливо для громадян, які отримали 1 або 2 дози щеплення проти COVID-19 і виїхали за кордон.
Нагадаємо, в Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон». Крім того, МОЗ через війну відмовилося від закупівлі вакцин від коронавірусу.
Також Інформатор писав, чи потрібно робити другу бустерну дозу щеплення від COVID-19, якщо людина не є в групі ризику.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.