«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Колись я теж вірила, що троянда = кохання. А потім зрозуміла: не кожен букет має продовження. Ця пісня народилася з мого особистого досвіду - часів, коли я ще плутала бажане з реальністю. Думаю тут майже кожен впізнає себе.
Литва готова не тільки продовжувати теперішню підтримку, а й створювати нові можливості для допомоги українським здобувачам освіти
Литва продовжить підтримувати українських студентів та учнів, які здобувають освіту в країні. Для них залишаються ті самі умови, що й були до скандалу з Міністерством освіти. Наразі в литовських вишах навчається тисяча студентів з України.
Про це повідомила пресслужба Міносвіти України. Зазначається, що напередодні міністр освіти і науки України Оксен Лісовий обговорив з литовськими колегами умови продовження підтримки українських студентів і подальше напрацювання спільних рішень. Лісовий підкреслив, що допоки через розв'язану РФ війну існують загрози життю людей та труднощі з енергетикою, Україна потребуватиме допомоги партнерів.
"Ми просимо міжнародних партнерів зберегти всі теперішні програми підтримки як для тих українських учнів і студентів, які вже перебувають у Литві, так і для можливих новоприбулих в майбутньому", - зазначив Лісовий.
Своєю чергою міністерка освіти, науки та спорту Литви Радвіле Моркунайте-Мікуленене наголосила, що її країна залишається відданою підтримці України. Тому:
Міністри домовились продовжувати пошук можливостей для збільшення кількості таких стипендій, а також пріоритезацію для вступників з України. Наразі в литовських вишах навчається тисяча студентів з України. Водночас Литва готова не тільки продовжувати теперішню підтримку, а й створювати нові можливості для допомоги українським здобувачам освіти.
"Важливо, що відтепер українські вступники, які закінчили литовські школи, мають змогу вступити практично на рівних умовах з литовцями, але без обовʼязкового складання іспиту з литовської мови. І це створює додаткові можливості для українських студентів у Литві. Тепер вони мають змогу не просто вступати за квотами, кількість яких обмежена, а вступати на місця за загальним конкурсом, яких у рази більше. Тим паче, що ЗВО Литви мають чи не найбільшу кількість англомовних бакалаврських програм в Європі. Литовська сторона знайшла спосіб, як нашим студентам зробити ліпші можливості для здобуття вищої освіти, і ми вдячні за такі кроки", - заявив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.
15 липня видання LRT заявило, що Литва продовжить компенсувати плату за навчання українських студентів, прийнятих до вищих навчальних закладів країни, які прибули до країни після початку російського вторгнення у 2022 році. Утім уряд країни більше не надаватиме цю послугу новоприбулим українцям.
У литовському міністерстві освіти заявили, що це було бажанням української сторони. Нібито в Україні є вищі навчальні заклади, наразі нема потреби переводити навчання кудись.
Нагадаємо, з 2022 Литва дозволила українцям, які вимушено переїхали від війни, навчатися у своїх ЗВО безкоштовно, - Вільнюс оплачує 60% вартості навчання для українських студентів в університетах Литви, решту суми покривають ЗВО Литви. У 2023 році Литва виділила 4,6 млн євро на фінансування навчання понад 1 000 українців. У 2024 році Литва продовжить компенсування вартості навчання українським студентам, які вже вступили до ЗВО країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.