Марко Рубіо може залишитися на двох ключових посадах назавжди

Очільник Держдепу Марко Рубіо тимчасово виконує ще й обов’язки радника з нацбезпеки, проте в адміністрації Дональда Трампа дедалі більше схиляються до того, щоб закріпити за ним обидві ролі на постійній основі

Марко Рубіо
У Білому домі не проти подвійної ролі Рубіо - хочуть закріпити над ним увесь зовнішньополітичний курс. Фото: Getty Images

Американський держсекретар Марко Рубіо найближчим часом перебере на себе й обов’язки радника з національної безпеки. Рішення вже ухвалене і діятиме щонайменше пів року. Однак в оточенні Дональда Трампа дедалі частіше лунають ідеї залишити Рубіо на обох посадах на постійній основі.

Як повідомляє Politico з посиланням на трьох чиновників Білого дому, подібна конфігурація не розглядається як тимчасовий крок. Один зі співрозмовників прямо заявив:

"Це не проміжне рішення. Це - новий курс".

Високопосадовці зазначають, що Рубіо спочатку не претендував на роль радника, однак президент і керівниця його апарату Сьюзі Вайлз закликали його взяти на себе повноцінну відповідальність за зовнішньополітичний напрям. Таким чином він стане не лише публічним обличчям американської дипломатії, а й внутрішнім координатором безпекових рішень.

Це кардинальна зміна для сенатора у минулому, який ще 2016 року змагався з Трампом у праймеріз і різко його критикував. Утім, у новій адміністрації він став одним із ключових виконавців лінії президента, навіть поступившись своїми попередніми позиціями, зокрема - щодо підтримки України та жорсткої політики проти РФ.

"Він повністю відданий програмі президента. Це гравець команди, готовий братися за найскладніші виклики", - каже один з офіційних осіб.

Інший додає, що завдання Рубіо - перезапустити роботу Ради нацбезпеки так, щоб її дії на 100% відповідали баченням Трампа. У Білому домі визнали, що початково були сумніви в доцільності суміщення настільки об’ємних посад. Прецедентом залишається Генрі Кіссінджер, який у 1970-х одночасно обіймав аналогічні ролі. Проте нині команда президента вважає, що об’єднання дипломатичних та координаційних функцій може принести "синергію, яка дозволить уникнути розриву між рішеннями і їх реалізацією".

Кадрові зміни та співпраця з Україною

Наразі на вакантну посаду радника з питань нацбезпеки також претендує заступник голови апарату президента Міллер, однак, за словами джерел, Трамп дедалі більше схиляється до варіанта з "універсальним гравцем". Цікаво, що ці кадрові зміни збігаються з ініціативою України щодо нової зустрічі радників із нацбезпеки за участю США, Великої Британії, Франції та Німеччини. За словами Володимира Зеленського, Київ уже запропонував лідерам країн організувати новий раунд переговорів, продовжуючи серію консультацій у Лондоні та Парижі минулого місяця.

Нагадаємо, що зміни в адміністрації Трампа відбулися, коли з посади радника з національної безпеки було звільнено Майка Волца. Це сталося після скандалу з витоком даних у Signal. У відставку відправили і його заступника Алекса Вонга.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube