Під час в Пужниках знайшли інші артефакти, серед яких - ґудзики, черевики, монети та хрестики
Ексгумаційні роботи на місці поховань польських жертв, які тривають на місці зниклого села Пужники на Тернопільщині, вже добігають кінця. Дослідники змогли вилучили тіла понад 20 людей. Також знайдено останки більше 30 померлих.
Серед них є останки як жінок, дітей, так і чоловіків. Про це розповів заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.
Під час робіт також було знайдено інші артефакти, серед яких є ґудзики, черевики, монети та хрестики. Польовий етап буде закінчено приблизно за два тижні.
Після цього дослідники відберуть генетичний матеріал для проведення порівняльного аналізу і визначення осіб загиблих. Остаточне число загиблих встановлять лише після всіх антропологічних досліджень.
Київ та Варшава домовилися перепоховати останки загиблих на кладовищі на території села Пужники. За його Наджоса, спільна польсько-українська експедиція працює дуже чітко й злагоджено. Нині тривають перемовини, щоб створити єдиний звіт за результатами ексгумацій.
В Україні 24 квітня стартувала ексгумація жертв волинської трагедії. Перші роботи розпочалися у селищі Пужники Тернопільської області. Їх мета – ідентифікувати всіх жертв 1945 року та гідно їх поховати. Заступник міністра культури Польщі Мацей Врубель наголошує, що родини загиблих довго чекали цього моменту.
За інформацією польської сторони, вбивства поляків у Пужниках сталися в ніч з 12 на 13 лютого 1945 року. Тоді могло бути вбито від 50 до 120 поляків. У могилах саме в Пужниках можуть бути поховані до 79 осіб.
"Ми хочемо ідентифікувати всіх жертв тієї драматичної ночі 1945 року та гідно їх поховати. Це те, на що чекають сім’ї, які живі та залучені до процесу, наприклад, передаючи генетичний матеріал", - підкреслив Врубель.
Волинська трагедія – чистки українського та польського населення територій Західної України, які проводилися з обох сторін через застарілі етнічні конфлікти. Поляки стверджують, що протягом 1943-45 років на Волині та в Східній Галичині загинуло близько 100 тисяч осіб, нібито знищених підрозділами УПА та місцевим українським населенням. Польські історики називають ці події "Волинська різанина" та мають схильність значно перебільшувати кількість жертв з польської сторони – наприклад, зараховуючи до загиблих поляків українців польського походження, вбитих польськими збройними загонами. Українські історики оцінюють кількість загиблих поляків у максимум 36 тисяч, а кількість українців, загиблих від рук польських бойовиків – у 21-24 тисячі.
3 грудня 2014 року партія "Право і справедливість" внесла до Сейму Польщі законопроєкт, який має полегшити кримінальне переслідування за заперечення злочинів проти поляків на Волині. Закон вказуватиме на конкретні організації, які стояли за Волинською трагедією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.