Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Військове відомство Литви повідомило про відправку боєприпасів, антидронів та БПЛА
Литва відправила українській армії боєприпаси, антидрони, БПЛА, генератори та розкладні ліжка. Дана партія допомоги виділена Україні в межах безперебійної військової підтримки від Литви. Також йдеться про набої 5,56×45 мм і генератори 100 кВт.
Про це повідомляє пресслужба військового відомства Литви. Загалом допомога Литви Україні сягнула мільярда євро і має довгостроковий характер.
Зазначається, що цього року у відповідь на запити України Литва вже поставила боєприпаси калібру 155 мм, бронетранспортери M577, системи боротьби з безпілотниками, комплекти теплого одягу та обладнання, необхідне для зимового сезону, боєприпаси до протитанкового гранатомета Carl Gustaf, системи дистанційного підриву RISE-1, генератори, легкий штурмовик L-39ZA "Альбатрос" та інше військове забезпечення.
"Підтримка України з боку Литви є довгостроковою і вже становить мільярд євро. Литва надала Україні військову підтримку на суму близько 616 млн євро. Протягом цього року вже надано підтримку приблизно на 95 мільйонів євро, передбачається, що така динаміка підтримки триватиме", - додається у повідомленні.
Ще на початку лютого цього року Литва передала Україні чергову партію військової допомоги з системами детонації та пострілами до гранатометів. Зокрема, до пакета допомоги увійшла понад тисяча пострілів до шведського ручного протитанкового гранатомета "Карл Густав". Також українцям передали системи дистанційної детонації RISE-1.
Також влада Литви заявила, що передасть до фонду підтримки України від ЄС гроші на суму 1,2 млрд євро на придбання боєприпасів та озброєння і виділить 0,4 млн євро на удосконалення систем безпеки в українських школах
Раніше Литва передала Україні боєприпаси калібру 155-мм, командно-штабні машини М577, зенітні установки L-70, гелікоптери Мі-8, системи боротьби з безпілотниками, радіолокаційне обладнання і тисячі протитанкових гранатометів. Литва планує закупити близько 3000 FPV-дронів власного виробництва для потреб Збройних Сил України.
Нагадаємо, що Литва зацікавлена співпрацювати з Україною в галузі оборони. Зокрема, йдеться про спільні дослідження та розробки у сфері оборонної промисловості. Київ та Вільнюс розвивають партнерство в цьому напрямку. Самі литовці вважають допомогу Україні не благодійністю, а інвестиціями у власну безпеку, оскільки не сумніваються: якщо Путін не зазнає поразки, то нападе на країни Балтії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.