"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Очільниця литовського уряду визнала, що Захід може зробити більше для підтримки України на тлі російської агресії
Премʼєр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що держава готова відправити своїх військових в Україну. За такого сценарію вони будуть брати участь у підготовці українських бійців. Литва робитиме це разом з іншими країнами-партнерами, які вирішать відправити своїх інструкторів.
Очільниця литовського уряду нагадала, що держава тренувала українських військових ще до повномасштабного вторгнення. Вона висловила думку, що кожна країна може зробити більше для підтримки України. Про це Шимоніте розповіла в інтервʼю Bloomberg у пʼятницю, 31 травня.
"Ми навчаємо їх (українських військових) у Литві, якщо буде потреба, ми будемо навчати їх і в Україні в партнерстві з іншими країнами, які захочуть це робити на даний момент часу", - заявила Шимоніте.
Премʼєр Литви додала, що, на її думку кожна країна-партнер України "може зробити більше" для підтримки України на тлі російської агресії. Відповідаючи на питання, як Шимоніте оцінює перспективу перемоги України у війні, вона заявила, що це залежить здебільшого від Заходу.
"Країнам знадобився деякий час, щоб подумати, чи можемо ми забезпечити (ракети) великої дальності, чи можемо ми надати важкі транспортні засоби, чи можемо ми надати це, чи можемо ми надати те? Чи зможе Україна захиститися? І ми бачимо, що це вдається на третій рік цього вторгнення, вони все ще стоять і тримають лінію. Тому я вважаю, що це наш моральний обов’язок зробити те, що ми можемо, і це напряму залежить від нас", - зазначила Шимоніте.
Першим про це заговорив президент Франції Еммануель Макрон. Під час зустрічі з представниками парламентських партій назвав єдину умову, за якої французьку армію відправлять воювати в Україну. Це станеться, якщо російські терористи прорвуть оборону ЗСУ у напрямку Одеси або Києва. Згодом Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада підтримали ідею Макрона щодо введення військ країн НАТО в Україну, заявивши, що розглядають можливість відрядження військових інструкторів.
Тим часом в уряді Естонії почали обговорення можливості відправити в Україну свої війська. Парламентарі вважають, що контингент естонських військ міг би розташовуватись у західних регіонах України і виконувати таку роботу, яку зараз роблять в тилу українські бійці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.