Наступний крок — затвердження структури агентства та формування команди, старт роботи ПлейСіті відбудеться після відповідного рішення Уряду
ПлейСіті отримало положення, яке деталізує його повноваження у сфері азартних ігор та лотерей. 2 травня Уряд затвердив документ, що регулює, як саме працюватиме агентство та чим займатиметься. Його мета — навести лад у сфері грального бізнесу й збільшити податкові надходження до бюджету. Про це повідомили в Мінцифри.
Основні завдання ПлейСіті:
“Наступний крок — затвердження структури агентства та формування команди. Старт роботи ПлейСіті відбудеться після відповідного рішення Уряду”, - зазначили в Мінцифри.
Народний депутат Олексій Гончаренко більш докладно розкрив функції ПлейСіті:
Гончаренко уточнив, що ще ПлейСіті даватиме рекомендації для організаторів азарту. Зокрема:
Як раніше повідомляв Інформатор, 21 березня 2025 року на засіданні Кабінету міністрів України вирішили створити державне агентство "ПлейСіті". Воно займатиметься державною політикою у сфері азартних ігор і лотерей та замінить КРАІЛ, за ліквідацію якої проголосували депутати. Нова установа буде підпорядковуватися віце-прем'єру Михайлу Федорову.
4 грудня 2024 року Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт про ліквідацію КРАІЛ, ініційований через петицію про "шкоду грального бізнесу для армії та суспільства". 18 грудня Офіс генпрокурора затримав голову КРАІЛ Івана Рудого за підозрою в пособництві державі-агресору через зв’язки з онлайн-казино, пов’язаними з громадянами РФ. Під час обшуків вилучили документи, техніку, кошти та наркотики.
6 січня 2025 року президент Володимир Зеленський підписав закон №4116-IX, який посилює контроль за азартними іграми. Він передбачає ліквідацію КРАІЛ, заборону реклами азартних ігор (крім нічного ефіру на ТБ і радіо, видань для аудиторії 21+ та платформ із цільовою аудиторією), нові правила фінансових операцій і заборону рекламних дзвінків та SMS від операторів.
14 лютого Кабмін передав Мінцифри повноваження про формування та реалізацію політики у сфері азартних ігор і лотерей. Частина бюджетних призначень, які раніше були передбачені для Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, передавалися до Мінцифри. Йдеться про 14,35 млн грн із загального фонду державного бюджету на 2025 рік. Ці гроші будуть використані в рамках програми "Керівництво та управління у сфері цифрової трансформації" (раніше вони були призначені для програми "Керівництво та управління у сфері регулювання азартних ігор та лотерей")
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.