Яке сьогодні, 5 травня, свято: Всесвітній день акушерки та гігієни рук

Цього дня народилися український боксер Денис Берінчик та британський актор Генрі Кавілл

Календар, свято, цей день в історії, дата, 5 травня
А ще в цю дату - Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Сьогодні, 5 травня, православна церква України відзначає день великомучениці Ірини. В цей день святкують іменини Віталій, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Клим, Лука, Остап, Платон, Федір, Ірина. До кінця року залишається 240 днів. А віряни уважно стежать за погодою: птахи припинили щебетати - до грози.

5 травня - яке сьогодні церковне свято

День великомучениці Ірини

Свята Ірина Македонська - ранньо-християнська свята діва, мучениця. Була охрещена одним з учнів апостола Павла.
Свята Ірина Македонська - ранньо-християнська свята діва, мучениця, була охрещена одним з учнів апостола Павла.

Свята Ірина була донькою македонського князя. Один із учнів св. апостола Павла охрестив її. Згодом вона навернула до християнської віри також своїх батьків. Твердість віри Ірини навернули близько 11 тисяч людей до Христа в її рідному місті Мигдонії, а після цього вона пішла з проповіддю в місто Калліуполь, і далі в Ефес. 

Своє побожне життя Ірина закінчила як Богові посвячена дівиця, яка прославила Господа мученицькою смертю. В місті Ефесі Господь відкрив їй, що наблизився час її кончини. Вона в супроводі свого вчителя, старця Апеліана, та інших християн пішла за місто в гірські печери.

Ознаменувавши себе хрестом, свята Ірина увійшла в одну з печер і вхід в печеру закрили. Коли на четвертий день християни ввійшли в печеру, то тіла святої Ірини там не знайшли. Видно, що Сам Господь возніс її на небо.

5 травня - яке сьогодні свято в усьому світі

Всесвітній день акушерки

Акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ.
Акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ.

Основні функції акушерки багатогранні. Вони стосуються надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги та підготовку інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога. А також допомогу лікарю при огляді жінки, взяття мазків на гістологічні, бактеріологічні види досліджень, виписку на проведення аналізів з консультацією фахівців.

Крім того, акушерки проводять патронаж породіль та вагітних, ведуть документацію по диспансеризації, психологічну підготовку вагітних до пологів. А також надають допомогу акушер-гінекологу у веденні пологів. Зі святом всіх причетних!

Всесвітній день гігієни рук

Кожні 30 хвилин ми торкаємося понад 300 поверхонь, що піддає нас впливу більше 840 тисяч мікробів!
Кожні 30 хвилин ми торкаємося понад 300 поверхонь, що піддає нас впливу більше 840 тисяч мікробів!

На звичних предметах, як дверні ручки, мобільні телефони чи поручні в громадському транспорті, можуть бути приховані мільйони бактерій. Більшість мікробів, які потрапляють на наші руки, можуть бути видалені тільки при правильному митті з милом і водою.

Однак багато людей не знають, що санітайзери не так ефективні для боротьби з багатьма типами бактерій, зокрема з норовірусами або деякими видами бактерій, що викликають хвороби харчового походження. При цьому, згідно з опитуваннями, лише 20% людей миють руки перед приготуванням їжі і 39% - безпосередньо перед їжею. 

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю

Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю світова спільнота відзначає 5 травня.
Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю світова спільнота відзначає 5 травня.

У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.
У нас кажуть - люди з інвалідністю. На Заході - люди з обмеженими можливостями здоров’я.

В Україні це одна з найбільш малозахищених верств населення, - вважають борці за їхні права. Багато з них потребують постійного стороннього догляду. Сьогодні в Україні кількість людей з інвалідністю стрімко зростає через повномасштабн вторгнення РФ. 

День всесвітньої спадщини Африки

Африка - це не просто величезний континент із понад 1,2 мільярдами людей: це місце, яке поєднує в собі неймовірне різноманіття культур, ландшафтів і історії!
Африка - це не просто величезний континент із понад 1,2 мільярдами людей: це місце, яке поєднує в собі неймовірне різноманіття культур, ландшафтів і історії!

В останні десятиліття Африка стала популярним туристичним напрямом. І це не дивно, адже понад 130 природних пам’яток Африки були включені до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сахара - найбільша гаряча пустеля на планеті, охоплює майже 9 мільйонів квадратних кілометрів і займає площу більшу за Китай! Найвища ж гора Африки Кіліманджаро теж розташована в Танзанії і має висоту 5 895 метрів. Це один з найбільш популярних туристичних напрямків для альпіністів з усього світу.

В Африці також є найбільша кількість національних парків, зокрема такі відомі, як Масай-Мара у Кенії та Серенгеті в Танзанії. Вони приваблюють туристів, які хочуть побачити - льва, слона, носорога, буйвола та леопарда.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube