У ПриватБанку вказують, що списання коштів з рахунку клієнтки відбулось у зв'язку з її недбалою поведінкою щодо розповсюдження персональної інформації
Жінці надійшло повідомлення щодо авторизації карток ПриватБанку в додатку Google Play. Згодом вона дізналась про списання з рахунків коштів у розмірі 32 718 гривень. Про це йдеться у рішенні Жовтневого районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду), опублікованому 28 квітня 2025 року.
09.10.2022 року жінці надійшло повідомлення про авторизацію карток ПриватБанку в додатку Google Play. При цьому, жодних дій, на підключення рахунків до зазначеного додатка не вчиняла. Вона отримала повідомлення про тимчасове блокування її банківських карт, у зв'язку виявленням підозрілих операцій, які мають ознаки шахрайських. Після спілкування з оператором, їй стало відомо, що 09.10.2022 року начебто нею здійснено перерахування коштів з картки Універсальна на картку для виплат; транзакції на суму 6 211 гривень, комісія на суму 180 гривень та 6 107 гривень, комісія на суму 177 гривень. Також, цього дня, з її рахунку з картки Універсальна знято готівку на суму 10 400 гривень, комісія на суму 400 гривень, потім з картки для виплат були зняті кошти в розмірі 10 тисяч гривень. 10.10.2022 року громадянка звернулась до поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення за фактом незаконного заволодіння її коштами, які знаходились на карткових рахунках, невстановленими особами. 07.01.2024 року за даним фактом були внесені відомості до ЄРДР за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України.
"В цьому випадку списання коштів з рахунку позивачки відбулось у зв'язку з її недбалою поведінкою щодо розповсюдження персональної інформації, яка призначалась тільки для неї. Враховуючи те, що треті особи для здійснення платіжних операцій, не мали б змоги зробити це, не знаючи персонального коду підтвердження на здійснення операції, отже клієнтом не було дотримано вимоги законодавства і умов та правил надання банківських послуг щодо забезпечення збереження інформації. Наявність кримінального провадження не може свідчити, з огляду на презумпцію невинуватості, про вчинення злочину стосовно позивачки до винесення вироку, яким такі обставини можуть бути встановлені, а також не може бути підставою для звільнення його від обов'язку належного виконання зобов'язання та виконання умов та правил надання банківських послуг у випадку настання певних обставин, передбачених ними, тому підстави для звільнення позивачки від обов'язку належного виконання зобов'язання та виконання умов та правил надання банківських послуг, відсутні", - заявили у ПриватБанку.
Суд частково задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали скасувати кредитну заборгованість за належним їй картковим рахунком, яка утворилась внаслідок несанкціонованих транзакцій від 9 жовтня 2022 року.
"09.10.2022 року внаслідок злочинних дій невідомих осіб, відбулися неправомірні перекази з платіжних карток позивачки «Універсальна» та «Для виплат» на загальну суму 32 718 гривень. Проте, відповідачем не доведено належними та допустимими доказами, що вона своїми діями чи бездіяльністю сприяла втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. Суд дійшов висновку про можливість часткового задоволення позову, з урахуванням статті 16 ЦК України зважаючи на характер спірних відносин, належними і достатніми для відновлення порушеного права способом захисту її інтересів є саме зобов'язання банку скасувати заборгованість станом на 09.10.2020 року, що утворилася внаслідок несанкціонованого списання коштів з рахунку позивача, оскільки визнання судом нечинними транзакцій щодо зняття коштів з належного громадянці рахунку, відкритому в АТ КБ «ПриватБанк» не має своїм наслідком повернення несанкціоновано списаних коштів, тому ці позовні вимоги не відповідають ефективному способу захисту прав та інтересів у цих правовідносинах", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.