Литва готова надати робочі місця ще більшій кількості українців
Литва стала притулком для десятків тисяч українців, які рятуються від війни. Біженців приваблюють не тільки відсутність мовного бар'єру, а й пропозиції роботи від місцевих компаній, що супроводжуються безкоштовним житлом. Для легального працевлаштування та проживання в країні українцям необхідно отримати статус тимчасового захисту.
За даними міграційної платформи EWL, понад 32 тисячі українських біженців, які отримали тимчасовий захист у Литві, вже знайшли роботу в країні. Це близько 40% від загальної кількості зареєстрованих у Міграційній службі. З огляду на прогнозоване зростання економіки на 1,6% і низький рівень безробіття, Литва готова надати робочі місця ще більшій кількості українців.
Громадянам України, які бажають легально перебувати і працювати в Литві, необхідно отримати статус тимчасового захисту. Він дає змогу працювати і проживати в країні протягом року з можливістю продовження. Статус доступний тим, хто перебував в Україні на 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення. Альтернативним варіантом є гуманітарна віза, оформлення якої також не представляє особливої складності.
З настанням весни і початком сезонних робіт у Литві значно збільшилася кількість пропозицій для українських біженців. Наразі зареєстровано близько 2 тисяч вакансій, доступних для громадян України, які мають статус тимчасового захисту. Литва потребує працівників у багатьох галузях, особливо у виробництві, будівництві, охороні здоров'я, виробництві продуктів харчування та сфері гостинності. Для працівників надають житло безкоштовно або за невисоку доплату.
Ще одним "бонусом" для українців є велика кількість вакансій, де не потрібно знати литовську мову. На деяких підприємствах уже почали працевлаштовувати перекладачів для українських працівників. Українською мовою навіть прописують робочі інструкції.
Литва — країна, яка з початку повномасштабної війни прийняла на свою територію чимало біженців з України. Уряд Литви надає біженцям тимчасовий захист, а також дозволяє укладати договори співпраці і працевлаштуватися без знання мови. А також відкрити власний бізнес.
Одразу після прибуття в країну і отримання тимчасового захисту, українці можуть розпочинати роботу або самозайняту діяльність у відповідності до чинного законодавства. Зазначимо, що працевлаштуватися можна одразу на основі біометричного паспорта, не чекаючи отримання посвідки на проживання чи інших документів.
Актуальна інформація для українців, які шукають роботу в Литві:
Українці в Литві можуть не тільки звернутися за пошуком роботи до місцевою Служби зайнятості, а й підтвердити свою кваліфікацію, отриману в іншій країні, або перекваліфікуватися на іншу спеціальність. Для тих, хто бажає навчатися чи перекваліфікуватися, потрібно звернутися до Служби зайнятості за місцем перебування та обрати програму навчання.
Нагадаємо, що Литва продовжила термін тимчасового захисту для українських біженців. Він діятиме до березня 2025 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.