Середа 4 грудня – складний день для взаємодії з держструктурами через напружений аспект Сонця з Сатурном
«Маргарита» — це запальний трек про особливу гру між чоловіком і жінкою, коли все наповнене легкістю та інтригою. Головна героїня — як той міцний напій, який розкриває себе поступово, але залишає по собі незабутній посмак. Вона впевнена в собі та знає, як привернути увагу, але тримає дистанцію, нагадуючи: «Це не любов, це все Маргарита».
Місце перепоховання має вибрати Кабмін
Київська міська влада звернулася до Міністерства культури з проханням дозволити перенести могилу радянського генерала Миколи Ватутіна. Він похований в урядовому кварталі столиці, над його могилою був пам’ятник, який демонтували 9 лютого. Про це у коментарі Українській правді розповів депутат Київської міської ради Володимир Прокопів.
"Напрацювання щодо ексгумації та перепоховання тіла є, але рішення ще немає. Ми вже зробили подання на Мінкульт. Далі Мінкульт має зробити подання на Кабмін, бо то є пам’ятка загальнонаціонального значення. І Кабмін має винести рішення", - каже Прокопів.
Він уточнив, що такі документи повинні розглядатися до 30 днів. Дозвіл на ексгумацію дає саме Кабмін, також він визначає місце перепоховання. Але роботи може виконати й місцева влада. Зазвичай процедура перепоховання забирає 1 день.
Водночас голова Департаменту міського благоустрою Тимур Ткаченко повідомив, що вранці 10 лютого комунальники демонтували також часину постаменту, на якій був напис "Микола Ватутін". Ці роботи завершилися до 12:00 10 лютого.
Микола Федорович Ватутін — радянський воєначальник, генерал армії (12.02.1943), Герой Радянського Союзу (06.05.1965, посмертно). Один з 4-х командувачів радянськими фронтами, що загинули у роки німецько-радянської війни. На початку 1920-х років брав участь у встановленні радянської влади на території України. Після вступу в 1920 році добровольцем до лав Червоної Армії, у вересні 1920 року брав участь у боротьбі Червоної Армії проти загонів Революційної повстанської армії України Нестора Махна в районі українських міст Луганська і Старобільська. В 1920—1921 роках, бувши курсантом Полтавської піхотної школи, брав участь у боях проти загонів українських повстанців на Полтавщині, зокрема брав активну участь у війні проти армії УНР.
Після закінчення Другої світової війни Микита Хрущов розпорядився встановити Ватутіну пам'ятник з написом «генералові Ватутіну від українського народу». Таким написом Хрущов, нібито, хотів іронічно допекти націоналістам, однак у Москві сприйняли цю іронію в протилежному ключі, і тому Хрущов був змушений тлумачити свої мотиви особисто Сталіну та отримав згоду на цей напис.
У червні 2022 року в Україні створили експертну раду з дерусифікації та декомунізації. Вона розглядатиме рішення місцевої влади про демонтаж або перенесення об'єктів радянського минулого. Через війну, яку розв'язала росія проти України, запит на заміну радянського спадку на український значно активізувався. Однак деякі пам'ятники та скульптури мають радянську чи російську складову та водночас є творами мистецтва. Відповідно до законодавства існують різні процедури демонтажу. Такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою.
Раніше Інформатор повідомляв про те, коли Київ позбудеться пам'ятника Щорсу і хто в черзі: перелік об'єктів, які мають демонтувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.