Якщо пасажир запізнився, він має право сісти до потяга на будь-якій наступній зупинці за маршрутом
Українців часто хвилює питання: що робити, якщо не встиг сісти на свій потяг на початковій станції. Ситуацію пояснила провідниця «Укрзалізниці» у своєму ТікТок-акаунті.
За словами провідниці, якщо пасажир запізнився, він має право сісти до потяга на будь-якій наступній зупинці за маршрутом. Головне, щоб квиток залишався дійсним, тобто дата, напрямок і місце були зазначені правильно. Ця порада особливо корисна, коли квитків з вашої бажаної станції відправлення немає — ви можете придбати квиток з попередньої станції, а сісти вже на тій, яка вам потрібна.
Цей «лайфгак» неабияк потішив користувачів соцмереж, які жартують, що така інформація «рятує життя». Особливо влітку, коли квитки дефіцитні, а запізнення через затори — звична справа. Отож, зберігайте спокій і не панікуйте. Краще скористайтеся можливістю сісти на наступній зупинці, ніж втратити квиток чи ризикувати, намагаючись заскочити до потяга останньої миті.
Якщо не знайшли потрібних квитків, у застосунку Укрзалізниці можна підключити сповіщення про вільні місця. Отримувати їх ви будете і в застосунку, і на сайті. Щоб підключити сповіщення завантажте застосунок Укрзалізниці. Скористайтеся пошуком квитків як зазвичай. На екрані за результатами пошуку натисніть «Відстежувати вільні місця».
"Зарезервуємо кошти та придбаємо квитки щойно з'являться місця. В іншому разі повернемо всю суму", - говорять в Укрзалізниці про автоматичну купівлю квитків.
На час воєнного стану продаж квитків на більшість потягів відкривається за 20 діб до відправлення о 08:00. Для рейсів до Польщі та зворотно — за 20 діб о 09:00, для рейсів до Молдови та зворотно — за 30 діб о 08:00. Іноді продаж може бути закрито через коригування графіка руху.
Так, квиток можна роздрукувати в касі. Зауважте, що після цього квиток опиниться в архіві та QR-код на квитку стане недійсним. Провідник не зможе перевірити його своїм зчитувальним пристроєм.
Ні, після придбання квитка ім’я та прізвище міняти не можна. Таке правило захищає від несанкціонованих перепродажів квитків. Загалом можна зробити до 3 помилок в імені та прізвищі ― квиток все одно вважатиметься дійсним.