У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Його перевезуть до Авіаційного музею
Сьогодні, 9 лютого, у Києві демонтували пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну, що у Маріїнському парку. Його перевезуть до Музею авіації України, куди раніше доставили демонтований пам'ятник радянському льотчику Чкалову.
Про це повідомляє прес центр Київської міської державної адміністрації (КМДА). Демонтаж пам’ятника здійснив Департамент міського благоустрою КМДА. Для робіт задіяли 10 фахівців та два види великогабаритної техніки.
Пам'ятник був встановлений над могилою Ватутіна. Коли почнуть процес перепоховання генерала, поки що невідомо, повідомила депутатка Київської міськради Ксенія Семенова.
У середу, 8 лютого, у центрі Києва демонтували пам'ятник радянському льотчику Валерію Чкалову. Напередодні Міністерство культури виключило з держреєстру нерухомих пам’яток України пам’ятники радянському льотчику Валерію Чкалову та радянському генералу Миколі Ватутіну. Відомство визнало, що пам’ятник генералу армії Ватутіну М. Ф., який розташований у Маріїнському парку Києва, пам’ятник Чкалову В. П., розташований по вулиці Олеся Гончара не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, об’єкти культурної спадщини. Відповідний наказ підписав міністр культури Олександр Ткаченко. В міністерстві вказали, що тепер столична влада точно має виключити ці пам'ятники з переліку щойно виявлених об'єктів. Також їх мають демонтувати і перенести.
У червні 2022 року в Україні створили експертну раду з дерусифікації та декомунізації. Вона розглядатиме рішення місцевої влади про демонтаж або перенесення об'єктів радянського минулого. Через війну, яку розв'язала росія проти України, запит на заміну радянського спадку на український значно активізувався. Однак деякі пам'ятники та скульптури мають радянську чи російську складову та водночас є творами мистецтва. Відповідно до законодавства існують різні процедури демонтажу. Такі питання мають бути погоджені з місцевою владою та громадою.
Раніше Інформатор повідомляв про те, коли Київ позбудеться пам'ятника Щорсу і хто в черзі: перелік об'єктів, які мають демонтувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.