Що мав на увазі депутат Івченко, коли казав про позбавлення дітей ухилянтів права на освіту: пояснення від нардепки Гришиної

Читать на русском

Івченко, за словами Гришиної, просто висловив свої роздуми, як держава може спонукати громадян виконувати свій обов'язок та записуватись до армії

Читать на русском
Юлія Гришина, освіта
Юлія Гришина пояснила слова Івченко

Івченко, за словами Гришиної, просто висловив свої роздуми, як держава може спонукати громадян виконувати свій обов'язок та записуватись до армії

Голова підкомітету з питань вищої освіти при комітеті Верховної Ради України з освіти, науки та інновацій Юлія Гришина розповіла, що депутат Вадим Івченко, який сьогодні висунув пропозицію про обмеження прав дітей ухилянтів на отримання вищої освіти, насправді мав інше, коли це говорив. За словами депутатки, нардеп Івченко висловив свої роздуми, як держава може спонукати громадян виконувати свій обов'язок та записуватись до армії. Проте, у Верховній Раді наразі немає цієї норми, адже вона прямо суперечить Конституції України, тому в парламенті не обговорюють подібні рішення.

Про це вона заявила в коментарі Інформатору. Гришина розповіла, що після того, як слова Івченко викликали резонанс у суспільстві, вона зателефонувала йому та спитала, що він мав на увазі.

 

"І безпосередньо в пана Вадима я дізналась про те, що насправді це було велике інтерв'ю, яке потім було розібрано на якісь невеличкі частини і тому загальний контекст в більшості telegram-каналах та ЗМІ змінений і він не відповідає тій думці, яку він хотів донести", - відзначила вона.

За її словами, основний сенс слів Вадима Івченко полягав у тому, що всі норми закону про мобілізацію не повинні порушувати Конституцію України. Відповідно парламент не буде підтримувати норми, які містять такі порушення.

"І друге, вони обговорювали в інтерв'ю, встановленням яких видів обмежень держава може реагувати на поведінку тих громадян, які не виконують свій громадянський обов'язок. І далі вони просто обговорювали з журналісткою, що це може бути. Як варіант, це може бути обмеження державою права певних осіб, наприклад, дітей ухилянтів навчатись за кошти державного бюджету", - зазначила нардепка.

Гришина пояснила, що це були лише роздуми пана Івченко. У законі про мобілізацію, який будуть розглядати під час другого читання таких норм немає.

"Хочу всіх заспокоїти і сказати, що це просто було обговорення під час інтерв'ю. Там дійсно велика кількість правок і тому норми закону про мобілізацію, які будуть порушувати Конституцію, я впевнена, в залі не будуть підтримані депутатами з різних фракцій. Не потрібно хвилюватися. Я хочу заспокоїти всіх батьків всіх наших майбутніх студентів, абітурієнтів, що в нас європейська демократична країна. Я впевнена, що ніколи норми, які прямо порушують Конституцію України не будуть прийняті Верховною Радою України, які б складні і важкі часи не були", - резюмувала Гришина.

Що сказав Івченко про ухилянтів

Народний депутат від "Батьківщини" Вадим Івченко заявив, що він не голосував за законопроєкт №10449 про мобілізацію, бо вважає його малоефективним. Натомість він запропонував "стимулювати" чоловіків йти до війська інших шляхом. За його словами, мобілізація не може бути добровільною, а лише примусовою. Тому він вважає, що держава може відмовляти в послугах, наприклад, позбавити право на вищу освіту дітей тих, хто ховається від ТЦК.

"Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не стоїш на військовому обліку, держава може тобі відмовляти в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступлять до вишу, або ти сам не вступиш до ВНЗ", - сказав він.

Журналістка у відповідь наголосила, що ця норма є неконституційною. Проте нардеп вважає, що це нормальний процес. Він навів до прикладу досвід Ізраїлю, де воюють усі.

"А скажіть, конституційно, коли ви маєте захищати свою державу, а ви не приходите в центри комплектування, не оновлюєте свої дані і не стаєте на військовий облік? Всі чоловіки в Ізраїлі стоять на військовому обліку. І у нас також всі мають стояти на обліку. Це не означає, що вони обов’язково будуть на "нулі" чи на війні. Але на обліку ти маєш стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це нормальний процес", - додав Івченко.

Проте пізніше в Раді вже відреагували на слова нардепа. Там заявили, що жодних подібних норм у парламенті не розглядається.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.