Рамзан Кадиров опублікував відео у своєму телеграм-каналі, однак цього разу замість його голосу - студійна озвучка. Це посилило чутки про критичний стан його здоров’я. На тлі ослаблення Кадирова Кремль уже готує заміну, а самому Кадирову можуть дозволити спокійно доживати дні в Грозному
Лідер Чечні Рамзан Кадиров уперше зʼявився у публічному відео без власного голосу. Його промову у Telegram озвучив диктор. Сам лідер Чечні на записі виглядає втомленим, говорить рідко і тихо. На тлі чуток про важку хворобу та втрату впливу у Москві це виглядає як поступове зникнення Кадирова з політичної арени.
У ролику, опублікованому 25 травня в офіційному Telegram-каналі Кадирова, вперше використано голос диктора. Сам Кадиров лише зʼявляється у кадрі, не промовивши жодного слова. Символічно, що відео присвячене саме чуткам про його хворобу - і хоч Кадиров їх не спростовує, але говорить фразами на кшталт: "Хвороба та смерть - це шлях кожної людини".
У попередньому відео від 22 травня Кадиров інспектує будівництва у Грозному. На записі він майже не розмовляє, а його вигляд викликає занепокоєння - млявий, змарнілий, говорить ледь чутно.
За даними російських ЗМІ, Рамзан Кадиров уже кілька років бореться з важкою хворобою. Ще у 2019 році йому діагностували некроз підшлункової залози, а у 2022-му зʼявились ознаки ниркової недостатності та застою рідини у легенях. У вересні 2023 року його екстрено госпіталізували з гострою дихальною недостатністю, ймовірно - через передозування транквілізаторами. Вперше за багато років він не поїхав на плановий огляд до Москви, натомість ліг у приватну клініку "Аймед" у Грозному - медзаклад належить його дружині Медні Кадировій.
"Кадиров прийняв, що його епоха закінчилась", - вважає чеченський правозахисник Муса Ломаєв.
На його думку, публічне зникнення Кадирова є ознакою того, що лідер Чечні вже не очікує ані політичної підтримки, ані повернення минулого впливу.
Як повідомляв Інформатор, у Кадирова суттєво погіршились і стосунки з Кремлем. Одна з причин - скандальне втручання у корпоративну суперечку між власниками маркетплейсу Wildberries, Владиславом і Тетяною Бакальчуками. Після їх розлучення Кадиров став на бік чоловіка, пообіцявши, що "жінка повернеться в родину". Спроба реалізувати це силою завершилась штурмом офісу Wildberries у Москві, стріляниною, двома загиблими охоронцями та кількома пораненими. У підсумку Кадиров втратив свій бізнес у Москві - його людей почали витискати з напівлегального бізнесу, пов’язаного, зокрема, з проституцією в готелі "Президент-Отель" на Великій Якіманці.
До проблем додалися і невдачі кадирівців на війні в Україні, а також симпатії Кадирова до Пригожина, який у 2023 році організував збройний заколот. З огляду на погіршення стану здоровʼя, Кадиров хоче передати владу сину - 18-річному Адаму Кадирову. За задумом батька, він має стати новим "намісником Аллаха" в Чечні. Однак, як пише низка джерел, Путін виступає проти такого сценарію. Під час нещодавньої поїздки до Москви Кадиров заявив:
"Якщо Путін скаже - піду у відставку", - сказав він, однак після зустрічі жодних коментарів не було.
Тож нині Кремль, вочевидь, не перешкоджатиме Кадирову "тихо піти" - померти у Чечні без публічного скандалу, після чого кадировців поступово усунуть від влади, а республіку віддадуть людині, лояльній до Путіна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.