За словами нардепки Юлії Гришиної, це лише уривок з дискусії, а не готове рішення у Верховній Раді
Заступник голови фракції "Слуга Народу", народний депутат України Юлія Гришина заявила, що в чинному українському законодавстві та будь-яких законопроєктах наразі немає норми про позбавлення дітей ухилянтів права на освіту. Так народна депутатка відреагувала на скандал після слів нардепа Вадима Івченка про те, що таких дітлахів треба позбавляти можливості отримувати вищу освіту. Вона відзначила, що медіа вирвали слова нардепа з контексту.
Про це вона розповіла у своєму офіційному Telegram-каналі. За словами нардепки, це просто уривок з дискусії, а не рішення, які будуть прийматись.
"Особисто поговорила з Вадимом Івченком. Наведені цитати — це його особисті роздуми на тему того, як держава може реагувати на факт ухиляння від мобілізації. Які ще й вирвали з контексту, бо йшлося більше про обмеження можливості навчатися за державний кошт", - зазначила вона.
Також нардепка звернула увагу на те, що на рівні політичного керівництва зараз питання обмеження дітей ухилянтів не стоїть. До того ж воно не підіймалось й всередині профільного комітету. Навіть якби така норма виникла, то вона б суперечила Конституції та здоровому глузду.
Народний депутат Вадим Івченко з фракції "Батьківщина" і член оборонного комітету Верховної Ради раніше заявив, що у якості прикладу потенційних обмежень для ухилянтів може бути варіант, щоб їхні діти не змогли вступити до вищих навчальних закладів. Також, на його думку, чоловікам має бути відмовлено у наданні різноманітних державних послуг. Івченко вважає, що такі обмеження не порушують конституційних прав на освіту і є ефективним способом "стимуляції" чоловіків до виконання військового обов'язку.
Законопроєкт про мобілізацію невдовзі розглянуть у другому читанні. За словами глави комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка, правки до документа прийматимуть включно до 21 лютого. Після цього відбудеться голосування.
"Я сподіваюся, що ще цього тижня у Верховної Ради є шанс проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. 21 лютого крайній день подачі поправок. Якщо фахово спрацює, а для цього є всі підстави, Комітет з нацбезпеки оборони й розвідки, і ще цього тижня можна розглянути в другому читанні", – розповів депутат.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.