Яке сьогодні, 28 травня, свято: День SEO-фахівця та видри

В цей день народилися український рок-співак, лідер гурту Тартак Олександр Положинський та австралійська акторка Кайлі Міноуг

Календар, свято, цей день в історії, дата, 28 травня
А ще в цю дату - Всесвітній день гамбургерів і Всеукраїнський день краєзнавства.

Сьогодні, 28 травня, православна церква України відзначає день преподобного Микити сповідника. В цей день святкують іменини Дмитро, Захар, Іраклій, Макар, Микита, Микола, Павло, Петро, Альона, Олена, Ілона, Анастасія, Гнат. До кінця року залишається 217 днів. А віряни уважно стежать за погодою: у ластівок з'явилися пташенята - заморозків більше не буде.

28 травня - яке сьогодні церковне свято

День преподобного Микити сповідника

З іменем цього проповідника пов’язаний складний період боротьби православних християн із єрессю іконоборства.
З іменем цього проповідника пов’язаний складний період боротьби православних християн із єрессю іконоборства.

Преподобний Микита народився в Кесарії Вифінійській, теперішня Туреччина, у благочестивій родині. Мати померла на восьмий день після його народження, і батько, на ім’я Філарет, прийняв монаший постриг. Дитина залишилася під опікою бабусі, що виховала його в християнському дусі.

З юнацьких років Микита прислуговував у церкві. З благословення місцевого старця попрямував у Мидикійский монастир, де ігуменом був святий Никифор. Через сім років доброчесного життя в монастирі, що славився строгим уставом, Микиту висвятили на пресвітера.

Преподобний Никифор, знаючи про благочестиве життя молодого ченця, доручив йому управління обителлю, бо сам був важко хворий. Через кілька років тут уже молилися 100 ченців. Коли святий Никифор у глибокій старості відійшов до Господа, браття одностайно обрали ігуменом Микиту. Творець удостоїв його даром чудотворення.

Православна Церква вшановує святого Микиту в першу чергу за силу його переконання і здатність вести за собою вірних. 

28 травня - яке сьогодні свято в Україні

Всеукраїнський день краєзнавства 

Це свято Україні відзначається починаючи з 2017 року, цей день 1925 року вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху.
Це свято Україні відзначається починаючи з 2017 року, цей день 1925 року вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху.

Саме цього дня 1925 року в місті Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства. Від цієї дати, який вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху, веде відлік своєї історії Національна спілка краєзнавців України.

Мета свята - підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців, поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу. Перше святкування Всеукраїнського дня краєзнавства відбулося у 2017 році.

28 травня 2024 року, в ході Всеукраїнського дня краєзнавства, в місті Одесі на фасаді будинку № 36 по вулиці Пастера було встановлено меморіальну дошку вченому-мандрівнику і гуманісту, правозахиснику, антропологу, етнографу українського походження Миколі Миколайовичу Миклухо-Маклаю, який відвідував місто в 1869, 1886 та 1887 роках.

28 травня - яке сьогодні свято в усьому світі

День SEO-фахівця

SEO - одна з найважливіших складових сучасного маркетингу.
SEO - одна з найважливіших складових сучасного маркетингу.

Це головний двигун інтернет-трафіку, який залишається актуальним навіть у часи стрімкого розвитку соціальних мереж. За статистикою, 93% онлайн-досвіду починається з пошукової системи, а 75% користувачів ніколи не переходять далі першої сторінки результатів.

Близько 75% SEO складається з позасторінкового просування, що робить цю сферу як вузькопрофільною, так і надзвичайно багатогранною. Цікаво, що перший алгоритм Google створювали студенти Стенфорду, а спочатку пошуковик називався BackRub через систему оцінки зворотних посилань.

Вітаємо всіх "СЕО-шників" зі святом, без вас мережа була би іншою! 

Всесвітній день видри

Видри - водні ссавці з перетинчастими лапами, що робить їх чудовими плавцями.
Видри - водні ссавці з перетинчастими лапами, що робить їх чудовими плавцями.

Видри належать до родини ласкавих і зустрічаються на всіх континентах, окрім Антарктиди та Австралії. Видри більшу частину життя проводять у воді і можуть жити до 16 років. Їх можна знайти в різних водах - від озер і ставків до гирл річок і болотистих угідь. 

Їхній раціон включає рибу, раків, молюсків, жаб, дрібних рептилій і навіть дрібних ссавців. Іноді вони можуть полювати на птахів або ондатр. Видри - дуже розумні тварини, відомі тим, що використовують камені як інструменти для розкривання твердих раковин молюсків. 

Вони будують свої житла, риючи нори на берегах річок або під палубами човнів, доставляючи незручності власникам прибережних об'єктів. Проте, цей день - чудова нагода для того, щоб замислитися над важливістю збереження видри на нашій планеті!

Всесвітній день гамбургерів

Популярність гамбургера настільки велика, що його знають і вживають у всьому світі, проте звідки він походить - все ще невідомо.
Популярність гамбургера настільки велика, що його знають і вживають у всьому світі, проте звідки він походить - все ще невідомо.

Спочатку для приготування використовували свиняче м'ясо, але згодом перейшли на більш поширену яловичину. Сьогодні можна зустріти рибні та навіть веганські бургери. Поживна цінність гамбургера полягає в поєднанні різних харчових елементів. М'ясо - свинина, яловичина, козлятина, риба тощо - забезпечує білок.

Овочі, такі як салат, помідори та цибуля, додають вітаміни та мінерали. Хліб, що надає структуру гамбургеру, містить злаки. Традиційними приправами є кетчуп, гірчиця і майонез, хоча сьогодні існує безліч варіацій.

Ще одним важливим компонентом хорошого гамбургера є сир. Він, як продукт з молока, містить кальцій і вітаміни. А найдорожчий гамбургер у світі коштує понад п'ять тисяч доларів і містить трюфелі, фуа-гра та золоту фольгу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube