Мобілізація в Україні: нардеп розповів, як роботодавці ховають своїх працівників від ТЦК

Читать на русском

Здебільшого українці, влаштовуючись на роботу, питають не про заробітну плату, а про наявність броні

Читать на русском
Мобілізація
Комунікація між ТЦК та роботодавцями наразі складна

Здебільшого українці, влаштовуючись на роботу, питають не про заробітну плату, а про наявність броні

Український бізнес залучений до надання інформації щодо військовозобов'язаних працівникам ТЦК. Але, як розповів голова економічного комітету Дмитро Наталуха, через це роботодавці втрачають своїх працівників, залишаючись на тривалий час без кваліфікованих кадрів. Тож намагаються не розкривати їх дані якомога довше.

Про це повідомило видання "Главком", посилаючись на слова народного депутата. Зазначається, що в українських компаніях йде постійне скорочення штату через те, що працівники звільняються, коли розуміють, що не отримали бронь. І процес не припиняється, адже квота надається на 50% штату, тобто при його скороченні ймовірність бути мобілізованим не зменшується.

"Будь-які роботодавці насправді намагаються відтермінувати розкриття інформації про склад своїх працівників настільки, наскільки це можливо. Не тому що роботодавці погані, а тому що вони потім просто не зможуть втримати своїх же працевлаштованих людей. Якщо працівники розуміють, що дані про них є в ТЦК, і що 50-відсоткова квота на бронь вже майже використана, то були непоодинокі випадки, коли вони просто звільнялися", – сказав Наталуха.

Нардеп додав, що наразі при влаштуванні на роботу українці навіть питають про рівень заробітної плати не одразу. Найбільше їх цікавить, чи зробить ця компанія їм бронювання. Якщо отримують негативну відповідь, то більшість йдуть шукати іншу фірму. Голова економічного комітету наголосив, що український бізнес навіть готовий робити щомісячні внески до бюджету за важливих для них співробітників, але наразі такого механізму немає.

Бронювання військовозобов'язаних в Україні

Питання бронювання досить актуальне й підіймалось вже не раз. Наразі йдеться про економічну бронь від мобілізації. У влади є два варіанти такого бронювання. Це податки з зарплати від 30 до 35 тисяч гривень, або 20 тисяч гривень доплати за працівника щомісяця. У другому варіанти внесок робить саме роботодавець і тим самим залишає працівника на підприємстві. 

Але є нюанс. Підприємство зможе забронювати не більше 50% працівників і тільки на рік кожного. Крім того, військовозобов'язані співробітники повинні працювати "в білу" й сплачувати до бюджету податки. 

Варто зазначити, що 27 січня Кабінет міністрів ухвалив новий порядок бронювання військовозобов'язаних. Він передбачає відстрочку від мобілізації для 50% і більше держслужбовців, а також працівників важливих для України підприємств. 

Видання CNN повідомляє, що Росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти Росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії Росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.