Нардеп Івченко запропонував позбавити дітей ухилянтів права на вищу освіту

Читать на русском

За законопроєкт про посилення мобілізації в Україні народні депутати хочуть проголосувати у другому читанні до 24 лютого - річниці російського вторгнення

Читать на русском
Вадим Івченко
Нардеп Вадим Івченко вважає, що син за батька відповідає. Навіть Сталін думав інакше.

За законопроєкт про посилення мобілізації в Україні народні депутати хочуть проголосувати у другому читанні до 24 лютого - річниці російського вторгнення

Один з нардепів запропонував ініціативу, яка каратиме за ухилення від мобілізації не тільки самого військовозобов'язаного, а й його дітей. Народний депутат від ВО "Батьківщина" Вадим Івченко, який є членом оборонного комітету ВР, переконаний, що  таким дітям слід заборонити вступати до вищих навчальних закладів. Також він вважає, що слід відмовляти чоловікам і в наданні інших послуг. 

Про ініціативу карати дітей, чий батько уникає мобілізації, Івченко розповів в інтерв'ю Telegraph. Він вважає цю ідею вдалою й не вбачає у ній конституційного порушення на право українців на освіту. 

Спочатку нардеп пояснив, що не голосував за законопроєкт №10449, бо вважає його малоефективним. На його думку, цей документ не розв'яже проблему з посиленням мобілізації. Натомість він пропонує інші способи, як "стимулювати" чоловіків йти до війська.

"Блокування рахунків? Ні. Можна інші знайти заходи. Людину залишити без грошей, щоб вона десь помирала, це неправильно. Але інші заходи мають бути. Ви ж як водій штрафи отримуєте. Тут те ж саме: якщо ви не дотрималися закону про військовий облік, то маєте нести відповідальність", - розмірковує Івченко. 

На його думку, зараз мобілізація апріорі не може бути добровільною. Бо ті, хто хотів захищати Україну - вже давно на фронті. А примус - це, вважає нардеп, своєрідна мова про норми, які мають відповідати Конституції. А тому держава може відмовляти в послугах, наприклад, позбавити право на вищу освіту дітей тих, хто ховається від ТЦК. 

"Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не стоїш на військовому обліку, держава може тобі відмовляти в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступлять до вишу, або ти сам не вступиш до ВНЗ", - сказав він. 

На зауваження журналіста, що така відмова якраз таки видається зовсім неконституційною, нардеп відповів, що це нормальний процес. І навів приклад Ізраїля, де воюють всі. 

"А скажіть, конституційно, коли ви маєте захищати свою державу, а ви не приходите в центри комплектування, не оновлюєте свої дані і не стаєте на військовий облік? Всі чоловіки в Ізраїлі стоять на військовому обліку. І у нас також всі мають стояти на обліку. Це не означає, що вони обов’язково будуть на "нулі" чи на війні. Але на обліку ти маєш стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це нормальний процес", - заявив Івченко. 

Водночас він проінформував, що друге читання законопроєкту №10449 планують у Верховній Раді до 24 лютого - річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. Івченко та його по фракції не голосуватимуть за цей документ.

Що відомо про Івченка

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від ВО “Батьківщина” номером 24 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань аграрної та земельної політики. Член Політичної Ради ВО “Батьківщина”. 5 жовтня 2022 року увійшов до Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, звільнившись від обов’язків члена Комітету з питань аграрної та земельної політики.

За інформацією розслідувачів УП, під час війни нардеп Вадим Івченко купив новий елітний автомобіль - електричний Mercedes моделі 2022 року. Його вартість оцінюють у 6 мільйонів гривень. 

Як писав Інформатор, Івченко поки не задекларував свої статки за останні два роки. Але вже відомо, що у цих відомостях буде про новеньку автівку, яка оформлена на Таскомбанк.  Востаннє нардеп повідомляв про зміни у своєму майновому стані у листопаді 2021 року. Тоді він надав у якості поворотної фінансової допомоги (кошти за угодою, яка не передбачає нарахування процентів за їх користування ) 800 тис. грн. Раніше, у липні 2021 року Івченко повідомив, що отримав від продажу нерухомості 1 млн 369 тис. 205 грн. 

Посилення мобілізації

Нагадаємо, Верховна Рада України 7 лютого ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449. За це рішення проголосували 243 депутати. Законопроєкт був прийнятий без пропозицій Комітету ВР з питань оборони. Парламентарі отримали 14 днів на внесення пропозицій до тексту документа. 

Останній термін, до якого прийматимуть правки до документа, датується 21 лютого. Тож цього тижня законопроєкт має високі шанси бути ухваленим. До документа планують внести ряд правок. 

Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.