Найнижчий рівень корупції, за результатами опитування, в бізнесі, медіа та освіті
Більшість українців впевнені, що корупція в Україні найбільше поширена на митниці, у Верховній Раді та Кабінеті міністрів. При цьому багато респондентів зізналися в повному незнанні діяльності названих організацій. Найнижчий рівень корупції вважається в бізнесі, медіа та освіті.
Такі результати показало опитування Національного Демократичного Інституту та Київського міжнародного інституту соціології, проведене у травні.
Під час опитування українців попросили назвати до трьох сфер чи інституцій, які, на їхню думку, є найбільш корумпованими. Більше половини (51%) назвали митницю, за якою слідує парламент (48%). Третина українців (32%) вважають корумпованим уряд, і майже третина (27%) вважають, що поліція пронизана корупцією.
Крім того, приблизно кожен п'ятий українець вважає, що корупція широко поширена в медицині (23%), місцевій владі (22%) та армії (19%).
Серед організацій та інституції, які, на думку українців, ефективно борються з корупцією, 40% опитаних назвали громадян, 37% – НАБУ, по 30% – поліцію та Центр протидії корупції.
За результатами опитування, приблизно кожен четвертий українець вважає, що ефективно борються з корупцією такі ЗМІ як "Бігус.Інфо" (28%) та "Наші гроші" (25%). Кожен 5-й опитаний також назвав серед борців – медіа "Слідство.Інфо" (21%). Значна частина опитаних (від 27% до 84%) зазначила, що їм нічого не відомо про діяльність згаданих соціологами організацій та інституцій.
Опитування Національного Демократичного Інституту та Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) вказують на стійку тенденцію зростання толерантності українського суспільства до ЛГБТ+ спільноти. Згідно з опитуванням, переважна більшість українців – 68% - висловили підтримку необхідності захисту прав членів ЛГБТ+ спільноти. Зокрема, 39% респондентів повністю погоджуються з цим твердженням, а ще 29% – скоріше погоджуються.
Збройні сили України продовжують мати найвищу довіру серед громадян України. Вони надалі посідають перше місце у відповідному рейтингу Національного демократичного інституту. Військовим довіряють майже всі жителі країни, тоді як політикам, зокрема президенту Володимиру Зеленському, вірять менше половини українців. Про це свідчать нові дані, опубліковані у четвер, 1 серпня, на сайті Національного демократичного інституту. Соціологи кажуть, що проводили опитування у травні, а далі працювали з числами й робили висновки.
Крім того більшість українців (59,8%) вважають, що мобілізація є необхідною, бо без неї Україна буде окупована російськими загарбниками. Деякі з них навіть не проти примусових методів. 26,7% українців вважають, що ситуація на фронті вимагає проведення мобілізації примусовими методами. Інша частина громадян України вважає, що мобілізація навпаки призведе до нових жертв та не наблизить перемогу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.