"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Ставлення громадян до ЛГБТК+ поступово покращується, свідчить опитування
Соціологи відзначили, що ставлення українців до ЛГБТК+ покращується. Так, 70% українців підтримують рівні права для представників спільноти. Цей показник у порівнянні з минулим роком збільшився.
Водночас в Україні зберігається істотна частка тих, хто ставиться до ЛГБТК+ негативно. Це майже третина респондентів. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 26 травня - 1 червня.
Так, 32% українців негативно ставляться до ЛГБТК+. Показник дещо зменшився у порівнянні з 2023-м роком, коли було зафіксовано 34% респондентів з такою позицією. Водночас сумарна кількість тих, хто ставиться байдуже, невизначено або позитивно складає 68%.
Тобто це більшість населення країни. Однак переважає саме байдуже ставлення до ЛГБТК+ - 47%. У 2023 році їх було 66%. Водночас 70,4% опитаних вважають, що представники ЛГБТК+ повинні мати ті самі права, що й решта громадян. Це на 3,1% більше, ніж у 2023 році, та на 6,7% більше, ніж у 2022-му.
Серед тих, хто загалом негативно ставиться до ЛГБТК+, 51% погоджуються, що вони повинні мати однакові з усіма громадянами права. Водночас запровадження реєстрованого цивільного партнерства підтримує 28,7% опитуваних. Байдуже ставляться до цього 25,6%, негативно - 35,7%.
Як і в попередні роки, переважна більшість опитаних (68,3%) позитивно ставляться до участі ЛГБТ у захисті нашої держави від російської агресії, а частка тих, хто поставилися до цього негативно, скоротилася до 7,1%. За даними КМІС, більш позитивне ставлення до ЛГБТК+ демонструють жінки та молодь. Так, цивільні партнерства підтримує 32,3% жінок та 37,3% молодих людей віком 18-29 років.
Червень - традиційний місяць прайду в Україні та багатьох інших країнах світу. Ці 30 днів присвячені різноманітним активностям, акцій щодо рівності прав ЛГБТК+ спільноти. Вперше після 24 лютого 2022 року в Києві відбувся Марш рівності. Цьогорічний Марш рівності став найкоротшим дійством за всю історію його існування і протривав близько 10 хвилин.
Раніше ми писали, що ЛГБТК+ спільноту підтримала низка українських зірок. Серед них фронтмен гурту O.Torvald, військовий Женя Галич. Також підтримку висловив ведучий Олексій Суханов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.