26,7% вважають, що ситуація на фронті вимагає проведення мобілізації примусовими методами
Більшість українців (59,8%) вважають, що мобілізація є необхідною, бо без неї Україна буде окупована російськими загарбниками. Деякі з них навіть не проти примусових методів. Інша частина громадян України вважає, що мобілізація навпаки призведе до нових жертв та не наблизить перемогу.
Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова, яке проводили на замовлення видання ZN.ua. Так, 59,8% респондентів погодилися з твердженням, що "мобілізація вкрай необхідна, оскільки без неї Україна буде окупована Росією". Водночас 40% опитаних вважають, що мобілізація призведе до нових жертв і не наблизить перемоги чи підписання мирної угоди.
Також в українців спитали, чи вимагає ситуація на фронті проведення мобілізації примусовими методами. Майже 52% вважають, що ні, 26,7% погодилися з такою необхідністю.
А найбільшою причиною небажання служити у ЗСУ українці називають страх загибелі та страх отримати важке поранення. Так відповіли 61,6% опитуваних. Ще 53% не хочуть служити, бо бояться, що їх відправлять на фронт без належної підготовки та оснащення.
Начальник Дарницького районного ТЦК і СП Володимир Новосядлий повідомив, за якими правилами триває робота з мобілізації після 16 липня, коли завершився термін оновлення військово-облікових даних. За його словами, військкоми після 16 числа виконують свою роботу так, як виконували її до цього.
Новосядлий додав, що облік військовозобов'язаних ведеться постійно. Без розділення на тих, хто оновив дані, і тих, хто цього не зробив.
До слова, з 18 травня по 16 липня 2024 року 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані. Ще щонайменше 6 мільйонів військовозобов’язаних чоловіків не встигли цього зробити до 16 липня. Такі цифри 17 липня оприлюднило Міністерство оборони України.
За даними Міноборони, українців, які ігноруватимуть повістки, можуть оголосити у розшук після 16 липня. Тобто з 17 липня повістка, надіслана поштою, вважається врученою, навіть якщо її не забрали. Військовозобов'язані вважатимуться повідомленими належним чином. Якщо вони ігноруватимуть час прибуття до ТЦК, вказаний у повістці, вони потраплятимуть у розшук.
Нагадаємо, Верховна Рада України нещодавно проголосувала за продовження терміну дії воєнного стану та мобілізації до 9 листопада 2024 року. Відповідний законопроєкт, внесений президентом України Володимиром Зеленським, підтримали 339 депутатів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.