Значна частина українських біженців ще не прийняла остаточного рішення щодо свого повернення в Україну
Українські біженці, які вимушено залишили свої домівки, поступово адаптуються до нового життя за кордоном, багато хто вже обзавівся роботою, житлом та будує плани на майбутнє. Однак, незважаючи на інтеграцію, більшість опитаних все ж таки мріють повернутися в Україну. Водночас, значна частина біженців ще не прийняла остаточного рішення щодо свого майбутнього.
Результати дослідження міграційної платформи EWL показали, який відсоток українських біженців у Німеччині та Нідерландах планує повернутися на батьківщину.
Опитування серед українців у Німеччині показало, що 32% респондентів планують проживати там кілька років, 24% – щонайменше рік, а 8% розглядають можливість залишитися назавжди. Ці дані свідчать про те, що значна частина українців не планує повертатися додому найближчим часом.
У Нідерландах наміри громадян України дещо відрізняються. На кілька років залишитися планують 44% опитаних. Кожен п'ятий (21%) – хоча б на рік. А назавжди мають намір залишитися лише 6% учасників дослідження.
Разом з тим, значна частина українських біженців в Німеччині (18%) та Нідерландах (19%) ще не прийняла остаточного рішення щодо свого повернення в Україну.
Дослідження показало, що основними мотивами для перебування в Німеччині є наявність соціальної підтримки (родичів, друзів), спрощена процедура легалізації та фінансова допомога. В Нідерландах же вирішальними факторами стали спрощення процедур легалізації та працевлаштування, а також фінансова підтримка від держави.
Серед мотивів залишитися в Німеччині респонденти вказали:
Серед причин, що спонукають залишитися в Нідерландах, громадяни України назвали:
Опитування показало, що українці в Німеччині та Нідерландах мають схожі мотиви для повернення: бажання бути ближче до родини та покращення життєвих умов.
Чинники повернутися з Німеччини додому, такі:
Для українців у Нідерландах найважливішими чинниками будуть:
Учасників дослідження також запитали, чому вони не хочуть залишатися у країнах перебування. Основні чинники виявилися такими:
Ще у травні цього року почалися розмови про повернення чоловіків додому, аби ті підлягали мобілізації до лав ЗСУ. Про це заявив голова МВС федеральної землі Гессен Роман Посек. За його словами, ФРН має допомагати Києву з набором до армії. Посек каже, що Берлін має сприяти тому, аби Україна активніше набирала до армії чоловіків, вважає голова МВС. Така допомога може передбачати різні речі.
Нагадаємо, з 23 квітня усі консульства України раптово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено всі послуги, окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. В МЗС, втім, обіцяють, що дане рішення є тимчасовим і буде скасовано після того, як в силу вступить новий мобілізаційний закон. Для того ж, щоб з документами все було в порядку, слід оновити дані в ТЦК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.